Loading...

Скасували дозвіл на перепланування житлових будинків і гуртожитків

16 січня 2017, fdlx.com / Віце-прем’єр-міністр – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко повідомив, що Кабінет міністрів своєю постановою №1024 від 28.12.2016 року змінив норми користування житловими будинками і кімнатами гуртожитків в Україні.

Скасували дозвіл на перепланування житлових будинків і гуртожитків

Відтепер власники житла або наймачі гуртожитків, при обов’язковому узгодженні з власником, про переобладнання і перепланування, що не передбачають втручання в несучі конструкції та інженерні системи загального користування, не зобов’язані отримувати дозвільні документи.

Зубко категорично не рекомендує:

1. Розширювати санвузол в житлову зону.

Поверхи більшості багатоквартирних будинків спроектовані за типовим методом, тому під санвузлом верхнього поверху знаходиться санвузол в квартирі знизу. У зв’язку з цим заборонено розширювати санвузол або переносити його так, щоб під ним перебувала кухня або спальня сусідів знизу, щоб уникнути затоплення житлових зон.

2. Зносити вентиляційні короби.

Багато при переплануванні квартири закладають вентиляційні короби, щоб повісити на це місце кухонний гарнітур. Але від цього варто відмовитися, щоб не погіршувати житлові умови сусідів знизу і зверху.

3. Облаштувати кімнати без вікна.

Іноді велику кімнату з одним вікном намагаються переробити в дві маленькі. У такому випадку одна кімната залишиться без вікна і, як наслідок, без природного освітлення. Оптимальний варіант – розділити кімнату за допомогою меблів або перегородок.

4. Поєднувати балкон і кімнату.

Для суміщення балкона і кімнатою часто зносяться підвіконні блоки, що складаються з бетону і є несучою конструкцією. Під час суміщення балкона з кімнатою можна зносити тільки вікно.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *