САП: Ляшко на допиті поводився зухвало, нецензурно обзивав детективів і прокурора

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) заявили, що нардеп і лідер Радикальної партії Олег Ляшко під час допиту в НАБУ, 25 квітня, поводився зухвало і нецензурно обзивав детективів і прокурора.

Зокрема, про це йдеться в повідомленні на сторінці Facebook антикорупційного відомства:

“Варто також зазначити, що під час допиту Олег Ляшко вів себе зухвало і зверхньо по відношенню до детективів і прокурора, обзиваючи їх нецензурними словами. Деталі зазначеного допиту будуть оприлюднені після завершення досудового розслідування”, – зазначили в САП.

Також зазначається, що досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі САП.

Сьогодні, 25 квітня 2017 року на допит до НАБУ був викликаний народний депутат України Олег Ляшко.

Підстава для виклику на допит — збір доказової бази щодо ймовірного факту незаконного збагачення.

Це не перший виклик політиків та публічних осіб до САП та НАБУ на допити та інші слідчі дії, однак на відміну від шановного народного депутата-радикала, вони не роблять з візитів до антикорупційних органів шоу та не пишуть щогодини пости у соцмережах про політичний тиск та політичне замовлення їх недоторканих осіб.

Вказаний народний обранець напередодні допиту влаштував у себе на сторінці у Фейсбуці цілу драму, яка дає підстави задуматися — а до чого така піар-активність?

Адже, якщо немає чого приховувати — то навіщо заздалегідь шукати надумані виправдання?

Також цей виклик на допит виявив ще один зовсім не партійний розподіл в українському політикумі: між успішними в спорті, бізнесі, мистецтві українцями, які добилися результатів своєю працею та “професійними політиками”, які є депутатами чотирьох і більше скликань з доволі скромною заробітною платою.

Проте, саме ці “професійні політики” подекуди демонструють надмірно розкішне життя на широку ногу — елітна нерухомість в престижних місцях, дорогі автівки та відпочинок в екзотичних країнах, недоступний їх виборцям.

За результатами опрацювання матеріалів ЗМІ Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) дійсно внесла відомості до ЄРДР за фактом набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави — народним депутатом України — у власність активів у значному розмірі за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 КК України.

Власне з метою встановлення чи спростування факту незаконності отримання вказаного майна антикорупційними органами й розпочато провадження, оскільки попередньо отримана інформація є достатньою для внесення відомостей до ЄРДР.

Таким чином питання щодо доведеності вини чи невинуватості особи і є функцією органів досудового розслідування (НАБУ) та прокурорів САП, твердження депутата Ляшка про начебто замовний характер розслідування та визначеність вини є безпідставними та передчасними.

Варто також зазначити, що під час допиту сьогодні Олег Ляшко вів себе зухвало та зверхньо по відношенню до детективів та прокурорів, обзиваючи їх нецензурними словами. Деталі вказаного допиту будуть оприлюднені після завершення досудового розслідування.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Вкотре вважаємо за необхідне зазначити та нагадати шановним політикам — для новостворених антикорупційних органів немає недоторканих і ми керуємося виключно законом.

Сподіваємося, суспільство вже побачило достатньо фактів на прикладах наших дій та вчинків, що наша незаангажованість та відданість закону — це не лише слова, як це прийнято, на жаль, в сучасній українській політиці.

В САП уточнили, що депутат був викликаний на допит в НАБУ з метою збору доказової бази щодо ймовірного факту незаконного збагачення:

“За результатами обробки матеріалів ЗМІ Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) дійсно внесла відомості до ЄРДР за фактом придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави – народним депутатом України – у власність активів у значному розмірі за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України”, – сказано в повідомленні.

В САП відзначили, що провадження розпочато з метою встановлення або спростування законності отримання особою зазначеного майна, а твердження Ляшко про нібито замовний характер розслідування і визначеність вини “є безпідставними і передчасними”.

24 квітня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що САП передала в Бюро провадження за підозрою в незаконному збагаченні народного депутата від Радикальної партії Олега Ляшка.

За інформацією журналістів, Ляшко і його дружина придбали нерухомості приблизно на 20 мільйонів гривень, при тому, що жоден з них офіційно не володіє бізнесом.

***

Депутатові Черкаської облради від Радикальної партії Олега Ляшка повідомили про підозру у присвоєнні державного майна.

Про це у своєму Facebook повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган. Вона зазначила, що поки “радикальний” лідер ходить на допити в НАБУ, “радикальному” депутату облради на Черкащині повідомлено про підозру за частиною 5 статті 191 КК України, у якій йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Слідство встановило, що впродовж 2008-2013 років, будучи директором-керуючим санацією ДВЗП “Тальне” ДАК “Хліб України” посадовець за заниженою вартістю розпродував активи держпідприємства комерційним структурам, пов’язаним зі своїми родичами.

Тоді теперішній депутат облради заволодів майновим комплексом державного підприємства вартістю майже 55 мільйонів гривень.