РОЗДУМИ ПРО ТЕЦ. МАТЕРІАЛ ДРУГИЙ ДІЯННЯ КЕРІВНИЦТВА МІСТА

Міський голова Тарас Костін за будь-якої нагоди публічно заявляє, що в питанні будівництва ТЕЦ він заодно з громадою. А коли меру показують документи з його підписом, відповідає, що його підставили, що він разом із усіма небайдужими переяславцями вважав, що будується не електростанція, а митний склад та деревообробний цех. Повірити першій особі міста заважають прості запитання, на які поки що чітких відповідей немає. Отож, повертаємося до витоків ситуації, яка склалася з будівництвом електростанції.
На момент подачі заяви від ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» до міської ради про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею приблизно 1,1 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій за адресою: м. Переяслав-Хм., вул. Героїв Дніпра, 38А/1,. а це 15 жовтня 2015 року, обов’язки міського голови виконував секретар ради Петро Бочарін. Мер знаходився у відпустці й займався передвиборчою агітацією. Звертаю увагу читачів на словосполучення «енергогенеруючі підприємства», що означає «підприємства, які виробляють електроенергію», тобто, електростанції. Іншими словами, з самого початку генеральний директор ТОВ «Югенергопромтранс» Володимир Куковальський заявляв про наміри будувати саме електростанцію. Значить, він не міг ввести в оману міського голову. Тому перше запитання: чи зустрічався Костін із Куковальським на початку епопеї з будівництвом ТЕЦ. За логікою, мали б зустрічатися. Це загальна практика інвесторів і нічого негожого тут немає. Якщо зустрічалися, то що казав Володимир Олександрович про об’єкт будівництва? Судячи з заяви, казав те, що й писав: що збирається будувати електростанцію. Значить, мер із самого початку знав про ТЕЦ і до сьогодні вводить в оману громаду, кажучи, що його обдурили. А якщо при зустрічі Куковальський казав не те, що написав, тобто, що будуватиме столярний цех, то чому Костін про це відкрито не заявив? І якщо повірив інформації про цех і склад, значить, не читав заяви Куковальського. А чому? А якщо мер та інвестор перед початком будівництва не зустрічалися, то виникає багато запитань до службової відповідності очільника міста. Як це так, не зустрітися з потужним інвестором і не поцікавитися, що він збирається зводити у ввіреному очільнику місті? У серпневій передачі «Вікна-новини», що виходить на каналі СТБ, Тарас Костін на камеру сказав, що «з самого початку інвестор увів нас в оману. Я не знав, у мене совість чиста». Проте, яким чином і за яких обставин трапилася омана, невідомо й досі.
Вище згадана заява від «Югенергопромтранс» з’явилася 15 жовтня 2015 року, а вже через 5 днів вона розглядалася на позачерговій 79-й сесії міської ради. Другий блок запитань: хто дав команду включити питання «Югенергопромтрансу» до порядку денного сесії, якщо воно не розглядалося на земельній комісії? Мер, який знаходився у відпустці, чи секретар ради, який виконував його обов’язки? Чому так поспішали? Можна було б звалити все на Петра Бочаріна, якби не одне «але». Тарас Костін написав заяву до сесії ради про те, щоб депутати відкликали його з відпустки для головування на цій останній сесії VI скликання. І тодішні парламентарі заяву мера задовольнили. Виникають великі сумніви щодо законності такого рішення. По-перше, чи не було це прихованою агітацією для виборців, мовляв, дивіться, міський голова покинув свою передвиборчу діяльність й особисто керує прийняттям важливих для міста рішень (у т.ч. й щодо зведення в Переяславі ТЕЦ?) По-друге, рішення депутатів вступає в законну силу тільки після підписання його особою, яка головує на засіданні (у цьому випадку секретарем ради) і публікації на сайті міської ради. Цього зроблено не було: як тільки депутати опустили після голосування руки, мер, який чекав за дверима, відразу зайшов у сесійну залу і зайняв своє звичне місце.
20 жовтня було прийняте рішення, яке звучить так: надати дозвіл ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» на розроблення проекту відведення земельної ділянки в оренду по вул. Героїв Дніпра, 38А/1, площею 1,1293 га, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій». Знову слово «енергогенеруючих». Ще раз: 20 жовтня 2015 року депутати попереднього скликання надали дозвіл «Югенергопромтранс» на розроблення проекту відводу землі під будівництво електростанції. Надали, в очі не бачачи проекту рішення. Чому його не дали обранцям громади? Підписав це скандальне рішення міський голова Переяслава Тарас Костін. Так хто кого ввів в оману? І які заходи вжив мер, щоб розібратися, покарати винних і довести всю цю негарну історію до відома громади? Чи він підписував в анабіозі й не відав, що творить?
Слід сказати, що «Югенергопромтранс» має в оренді й сусідню ділянку по вул. Героїв Дніпра, 38/1, площею 1,5 га. Дозвіл на розробку проекту відводу землі був наданий на тій же 79-й сесії. Спочатку був наданий дозвіл ТОВ «СОБИН» на розділ їхньої ділянки площею 4,5 га на дві площею 1,5 та 3 га. Потім для тієї ділянки, яка має площу 1,5 га та адресу вул. Героїв Дніпра, 38/1, на тій же сесії був наданий дозвіл на розробку проекту. Це без набуття чинності першого рішення по ТОВ «СОБИН», що вже є кричущим порушенням. Цього меру та депутатам здалося мало й вони, без набуття чинності вже другого рішення, змінили цільове призначення землі для «Югенергопромтрансу». Таким чином, шлях, який, згідно з законодавством, слід було проходити протягом трьох сесій, був пройдений за одну. Хто ж був диригентом усіх цих порушень? Мер, який головував на сесії? Тоді чого варті всі його запевняння в тому, що його ввели в оману? Бо якщо омана була, то, повторюю, хто той таємничий ворог? Перефразовуючи знамениту фразу одного з персонажів фільму «Д’Артаньян і три мушкетери», так і хочеться закричати по-російськи з англійським акцентом: «Имя, Тарас, имя!»
Проте перелік порушень на цьому засіданні ще не вичерпався. На 79-й позачерговій сесії був прийнятий Генеральний план міста. Здавалося б, слід тільки радіти такому рішенню. Проте давайте відкриємо Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». У п. 10 ст. 17 читаємо: «Генеральні плани населених пунктів та зміни до них розглядаються і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами на чергових сесіях протягом трьох місяців з дня їх подання». На чергових сесіях, а не на позачергових. Знов порушення. Чому так поспішали? Чи має такий незаконний поспіх відношення до ТОВ «Югенергопромтранс»?
17 грудня 2015 року відбулася чергова третя сесія вже нового, VII скликання. На ній було прийняте рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтранс» площею 1,1293 га по вул. Героїв Дніпра 38А/1. Знову «енергогенеруючих». Уявіть собі, як проходило обговорення на сесії. Хтось із депутатів задає запитання: а що ж там будуватиметься, бо ходять чутки про теплову електростанцію. Ні, відповідає виконувач обов’язків виконавчого директора «Югенергопромтрансу» О.Котляр, там буде деревообробний цех і митний склад. У цей час перед Тарасом Костіним, який звично займав місце голови засідання, лежить проект рішення, на якому написано «енергогенеруючих підприємств». Тарас Вікторович цих слів не бачить. Бо якби бачив, то обов’язково викрив би брехню представника інвестора. І коли підписував це рішення, то також не бачив, що підписує. Його ввели в оману. Хто? «Имя!» І договір оренди з «Югенергопромтрансом» від 28 грудня 2015 року теж підписав наш міський голова. А там ще в перших рядках, у відомостях про предмет договору, значаться енергогенеруючі підприємства. Бачили очі, що руки підписували? Громада поки що не дочекалася від найвищої посадової особи міста пояснень про причини такого дивовижного недобачання.
«Прозрів» міський голова тільки 31 березня 2016 року, коли на першому пленарному засіданні 10 сесії розглядалося питання збільшення терміну оренди на обидві земельні ділянки з 5 до 10 років. Саме тоді депутати виявили, що в рішенні від 17 грудня 2015 року, підписаному Тарасом Костіним, вказано «енергогенеруючі підприємства», а не підприємства переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Виявилося також, що головним архітектором Анною Степаненко вже видані містобудівні умови й обмеження забудови на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяславі-Хмельницькому Київської області. На другому пленарному засіданні 5 квітня депутатами було прийняте рішення: скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 38А/1; відділу містобудування та архітектури підготувати звернення до державної будівельно-архітектурної інспекції про скасування дозволу на будівництво; звернутися до прокуратури та суду щодо скасування договору оренди, а також рішень міської ради, які були прийняті з порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Регламенту міської ради. За це рішення голосував і міський голова, однак протягом наступних п’яти днів він його ветував, ставши на бік інвестора, а не громади.
Можна навести ще чимало прикладів, які опосередковано показують справжню, а не задекларовану позицію мера. І з плином часу кількість таких фактів тільки збільшується. Візьмемо хоча б інтерв’ю, яке Тарас Вікторович дав кореспонденту каналу «1+1» і яке було показане в програмі ТСН у липні ц.р. Кореспондент коментує кадри сюжету, в якому показане будівництво ТЕЦ: «У мерії погоджуються: якщо підприємство дбатиме про екологію, то має працювати, бо зиск буде всім». Переяславський мер додає: «Це будуть дуже потужні надходження в місцевий бюджет, завдяки цим надходженням ми можемо будувати дороги, утеплювати дитячі садочки, школи…» Коли на громадських зборах 3 серпня активісти задали йому запитання щодо цього інтерв’ю, міський голова відповів, що його слова були вирвані з контексту. І знову запитання без відповіді: «А який був контекст? А чому мер мовчав і не повідомив на всю країну, що тележурналісти спотворили смисл його висловлювань?»
Інші факти дещо дрібніші й не хочеться ними перевантажувати статтю. Хіба що можна згадати, як вночі 18 серпня, під час блокування території «Югенергопромтрансу» міський голова обізвав одного депутата, противника ТЕЦ, і послав на три букви активістку. А все тому, що він – з громадою…

Олександр МАТВІЄНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *