Росія захопила ядерні установки в Криму

РФ порушила принципи міжнародного права, захопивши матеріали і установки, що належать Україні.

Під час анексії Криму Російська Федерація захопила на півострові ядерні установки і матеріали України. Про це заявив заступник глави Міненерговугілля Костянтин Чижик на конференції МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки у Відні, передає Укрінформ.

За його словами, стосовно ядерних установок і матеріалів в Криму застосовуються гарантії МАГАТЕ відповідно до угоди про гарантії і додаткового протоколу до неї.

“РФ порушила принципи міжнародного права і незаконно окупувала Крим і Севастополь, ОРДЛО, захопила ядерні установки і матеріали на півострові, які є власністю України …”, – зазначив Чижик.

Він додав, що через анексію став неможливим регуляторний контроль над матеріалами і установками, в тому числі над науково-дослідним реактором і установками Севастопольського університету ядерної енергетики та промисловості.

Росія захопила ядерні установки в Криму

“В останні роки через загрозу “російської агресії” була необхідність посилити і адаптувати режим фізичного захисту таких установок і матеріалів в Україні “, – сказав Чижик.
Також заступник голови Міненергетики заявив, що країна послідовно підтверджує свої наміри в мирному використанні ядерної енергії. Крім того, Україна забезпечує високий рівень фізичного захисту ядерних матеріалів і установок.

Нагадаємо, 11 лютого Росія провела перші в цьому році військові навчання в окупованому Криму. Під час операцій в небі російські військові незаконно використовували один з аеродромів півострова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *