Loading...

Російська делегація покинула залу Генасамблеї ООН перед виступом президента Литви

Делегація Російської Федерації покинула залу засідань Генеральної асамблеї ООН перед виступом президента Литви Далі Грібаускайте, повідомляють російські ЗМІ.

Як зазначає ТАСС, свої місця покинули перший заступник постійного представника РФ при ООН Петро Іллічов і голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.

Це сталося на тлі різкої критики російсько-білоруських військових навчань Захід-2017 з боку президента Литви.

Росія, проводячи навчання “Запад-2017”, репетирує агресивні сценарії проти своїх сусідів, навчаючи свою армію атакувати країни Заходу. Про це сказала президент Литви Даля Грібаускайте під час 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, її заяву опубліковано на сайті ООН.

“Наразі увагу світу зосереджено на Північній Кореї та Сирії, але ті самі методи шантажу, залякування й агресії використовує Росія в Україні й на східних кордонах НАТО. Майже 100 тис. російських військових залучено до наступальних військових навчань “Запад-2017″ на кордонах країн Балтії, Польщі і навіть в Арктиці”, – сказала Грібаускайте.

Вона заявила, що навчання також є частиною дезінформаційної кампанії, спрямованої на поширення “невизначеності і страху”.

“Ще тривожніше, що навчання “Запад” – це всього лише один із симптомів нездатності Кремля нарешті припинити свою ненависть до Заходу”, – сказала президент.

Вона підкреслила, що незважаючи на те, що РФ є постійним членом Ради Безпеки ООН, вона порушила статут організації, коли напала на Грузію, анексувала український Крим і зараз бере безпосередню участь у бойових діях на сході України.

“Арсенал Кремля не обмежується звичайною зброєю. Росія і надалі втручається у вибори, проводить кібератаки та використовує свої “супутники” для поширення фейкових новин і дестабілізаційної пропаганди. Енергетичний шантаж уже давно став зброєю Росії. У Білорусі, за 40 км від столиці Литви, РФ будує небезпечну Астрацьку АЕС як геополітичну зброю, яка не відповідає основним міжнародним ядерним стандартам”, – заявила Грібаускайте.

Нагадаємо, що напередодні президент Литви Даля Грібаускайте зустрілася з генеральним секретарем ООН Антоніо Гутеррішем і проінформувала його про агресивний характер російсько-білоруських навчань Захід-2017.

За її словами, сконцентрована в Калінінградській області ядерна зброя, артилерія та ракети здатні досягти навіть Лісабона.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *