Робота судів дев’яти районів України зупинилася через повну відсутність суддів

Дев’ять районів України залишилися без місцевих суддів. У районах, де не залишилося жодного судді на цілий район, шукають вирішення цієї проблеми. Без працівників Феміди люди не можуть ні отримати спадок, ні оформити розлучення. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Для жительки Куликівки на Чернігівщині Анни Дейнеко оформлення спадщини розтягнулося вже на півтора місяці, хоча в нормальному ритмі роботи суду це вирішується протягом одного дня. “Думаю, зайду в спадок, матері пай і батька,  отримаю 10 тисяч гривень і ремонти зроблю. Документи вже всі готові до суду. Ну а судді немає. А я тут до чого, що у вас судді немає? Мені гроші потрібні, я гроші люблю і продукти хороші “, – говорить мешканка села Вересоч.

Керівник апарату Куликівського суду показує безлюдний кабінет голови. Він спорожнів у вересні, а в травні звільнилася остання суддя з повноваженнями. Судовий зал абсолютно порожній, столи вже починають припадати пилом. За півтора місяці тут не провели жодного судового засідання – судити нікому.

Для уголовных дел существует механизм: их везут в апелляционный суд, где решают, в какой район перенаправить дело. И уже на заседание участникам процесса придется ехать туда – за 100 или 200 километров. В результате, например, разрешение на арест, которое можно было получить за несколько часов, приходится ждать до трех суток. “Расстояние и время, вы понимаете, играет на руку только преступникам”, – признается руководитель Куликовского райотдела полиции Валерий Слисаренко.

Для гражданских дел альтернативы нет вообще – только ждать назначения нового судьи. В Куликовке дел уже собралось около сотни. Всего в Украине жители 9 районов не имеют доступа к правосудию – там или одновременно уволились все судьи, или же у них закончились полномочия. Без судей сейчас Куликовский районный суд Черниговской области, Лоховицкий районный суд Полтавской области, Жидачивский районный суд Львовской области, Яремчанский городской суд Ивано-Франковской области, Радивиловский районный суд Ривненской области, также заблокированы суды: Путильский Черновицкой области, Скадовский Херсонской, Новомосковский Харьковской, Карловский Полтавской области – там у судей нет полномочий”.Источник: https://censor.net.ua/v448740

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *