Українці не зобов’язані платити облгазам рекомендований платіж – Нацкомісія

Несплата рекомендованого платежу не є підставою для припинення подачі газу споживачам.

Споживачі природного газу, включаючи населення, не зобов’язані оплачувати регіональним газопостачальним компаніям (облгаз-збуту) так звані “рекомендовані платежі”, які зазначаються в платіжках разом з реальною вартістю використаного в попередньому місяці палива.

Таке роз’яснення опубліковувала Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і житлово-комунальних послуг. “Рекомендований платіж не є обов’язковим і не може бути відображений як заборгованість за спожитий природний газ”, – йдеться в повідомленні. Регулятор також вказує, що несплата рекомендованого платежу не є підставою для припинення подачі газу споживачам. Також НКРЕКП рекомендувала газопостачальним компаніям звернути увагу на покращення сервісного обслуговування та інформування споживачів.

Раніше повідомлялося, що багато побутових споживачів України, в тому числі й переяславці, отримали платіжки за газ за листопад 2017 року, в яких була вказана сума рекомендованого платежу. Вона була включена в загальний розрахунок вартості послуги з газоснаюжению, незважаючи на те, що рекомендований платіж – це передоплата за газ, який буде поставлений в наступному місяці.

Зараз облгаз-збут отримують газ від НАК “Нафтогаз України” без передоплати за ціною 4,9 гривні за кубометр і накопичили багатомільярдну заборгованість перед “Нафтогазом”.