РФ хоче викупити в України останки розвідника-офіцера НКВС

У Росії можуть організувати збір коштів для того, щоб викупити останки останки героя Радянського Союзу офіцера НКВС Миколи Кузнєцова.

Про це повідомив заступник секретаря генради “Єдиної Росії” депутат Держдуми Олександр Хінштейн, котрого цитує пресслужба партії влади в РФ. “Багато разів сьогоднішньою владою України заявлялося, що Микола Іванович Кузнєцов та інші співробітники НКВС – не герої, а вороги свого народу. Пам’ятник йому знесений, вулиці, які раніше носили його ім’я, перейменовані на честь нових героїв України, в бою з якими і віддав своє життя відважний радянський розвідник”.

 Депутат повідомив, що російська сторона готова організувати збір коштів для викупу і перевезення останків радянського розвідника або за місцем його народження – в місто Кудимкар Пермського краю, або на територію іншого регіону РФ, тісно пов’язаного з пам’яттю про цю “видатну людину”.

РФ хоче викупити в України останки розвідника-офіцера НКВС

  Раніше в лютому виконком Львівської міської ради відклав питання про перепоховання останків Кузнєцова. Розгляд рішення перенесли до отримання відповіді з цього приводу від Служби безпеки України і Міністерства закордонних справ.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, поки українські воїни перебувають у полоні, місто не має морального права це питання розглядати: “Тільки, коли Російська Федерація поверне наших полонених, тоді це питання буде розглянуто”.

Передісторія:

  • Микола Кузнєцов – відомий радянський розвідник, агент НКВC і Герой Радянського Союзу. Загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Бродівського району на Львівщині.
  • Кузнєцов відомий своєю підпільною діяльністю в Рівному, де він під час війни вбив і скоїв кілька замахів на заступників керівника адміністрації Рейхкомісаріату Еріха Коха.
  • Кузнєцов підпадає під дію закону про декомунізацію як агент ОҐПУ і НКВC в 1930-1938 роках. Учасник колективізації та придушення рухів опору. Крім замахів на представників німецької окупаційної адміністрації, він “здійснював провокації проти українського визвольного руху, в результаті яких нацистські окупанти страчували заручників”.
  • На його честь в Рівненській області було названо місто Кузнєцовськ, де розташовується Рівненська атомна станція. Під час декомунізації йому повернули назву Вараш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *