Рада підтримала в першому читанні законопроект щодо обмеження внутрішнього використання лісоматеріалів

Верховна Рада має намір обмежити внутрішнє використання необробленого лісоматеріалу до 20 млн куб. м на рік на термін дії заборони вивозу за межі митної території України (експорту) необроблених лісоматеріалів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, народні депутати підтримали в першому читанні законопроект (№5495) «Про внесення змін до деяких законів України, що стосуються збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необробленого лісоматеріалу».

Крім того, законопроектом пропонується посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Згідно із законопроектом, перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 неоподатковуваний мінімум – 17 грн). Водночас штрафи посадових осіб пропонуються у розмірах від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чинне законодавство передбачає штрафи від 5 до 10 і 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно.

Також за контрабанду необробленого лісоматеріалу законопроектом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Крім того, повторення того ж самого правопорушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, в Україні діє мораторій на експорт необробленої деревини, лісу-кругляка з 1 листопада 2015 року.

Як писав Mind, за даними Державного агентства лісових ресурсів за підсумками 2017 року, обсяг незаконних вирубок лісів становить 26 000 куб. м, кількість випадків – 7000, а сума заподіяної шкоди складає 157,5 млн грн, відшкодовано – 7,6 млн грн, або 5 %.

Крім того, Держлісагентство запровадило електронний облік деревини, що йде на продаж, та заборонило її реалізацію поза аукціоном.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *