Пєсков назвав “зливом” спогади Олланда про погрози на адресу Порошенка

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав опубліковані екс-президентом Франції Франсуа Олландом мемуари, де Путін обіцяв Петру Порошенку “стерти в порошок” українську армію “некоректним розкриттям інформаціїї” і “зливом”.

Про це Пєсков заявив в інтерв’ю на телеканалі “Росія-1”, яке вийшло в ефір 2 вересня, пише “Інтерфакс“.

“Це ненормально. Швидше можна однозначно сказати, що це некоректне розкриття інформації. Подібні “зливи”, які часто не відповідають реальності, вони лише шкодять”, – заявив Пєсков.

Він додав, що вважає “некоректним” висловлювання колишніх політиків, які “допускають подібні речі щодо діючих політиків”.

 Раніше Пєсков спростував, що Путін погрожував Порошенку на переговорах у мінському форматі у 2015 році. Він заявив, що “був практично на всіх переговорах” і не чув такої фрази.

Екс-президент Франції Франсуа Олланд повідомив у своїх мемуарах, що президент РФ Володимир Путін під час переговорів у Мінську 11 та 12 лютого 2015 року разом з Ангелою Меркель, Франсуа Олландом і Петром Порошенком погрожував українському президенту розчавити українське військо.

“Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на Сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки”, — цитує видання мемуари французького президента.

За словами Олланда, Порошенко захищав суверенітет України, коли Путін вимагав автономію для частин східних українських регіонів.

 “Порошенко невідступно боронив суверенітет своєї країни, тоді як Путін домагався автономії для повсталих провінцій і хотів відтягти припинення вогню ще на три тижні. Він був настільки негнучким, що заперечував свій прямий зв’язок із ватажками сепаратистів, казав, ніби не може за них вирішувати, вимагав, щоб із ними проконсультувалися”, — пише Олланд.

За його словами, переговори просувалися дуже повільно з великою кількістю заперечень. Потім Путін заявив, що йому треба проконсультуватися із ватажками сепаратистів.

“Путін виходить подзвонити. Через кілька хвилин він повертається та повідомляє, що сепаратисти — ті самі, про яких він казав уранці, мовляв, їх не знає, — згідні”, – зауважив Олланд.

“Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на Сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки”, — зазначив екс-президент Франції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *