“Приготуйтеся до війни”: УПЦ МП потрапила в скандал

Користувачі соціальних мереж у Почаєві побачили під час хресного ходу кілька десятків чоловіків в однакових чорних футболках, на яких було написано заклик “готуватися до війни”.

“Написали про десятки чоловіків в однакових футболках, напис на яких починається зі слів: “Приготуйтеся до війни…” (це слова з книги пророка Іоіля 3:9-10). Прийшли з учасниками хресного ходу з Кам’янця-Подільського”, – написав єпископ УПЦ КП Євстратій Зоря на своїй сторінці в Facebook.

Пізніше в “Релігійній правді” з’ясували, що такі футболки роздавали представники Кам’янець-Подільської єпархії Московського Патріархату в Україні.

"Приготуйтеся до війни": УПЦ МП потрапила в скандал

“Якщо це так, то слід зазначити кілька речей. Саме в цій єпархії навесні друкували бланки для збору підписів у храмах МП проти Томосу автокефалії. Митрополит Федір (Гаюн) – колишній намісник Почаївської лаври і близька довірена особа митрополита Онуфрія (Березовського). З обранням останнього главою Митрополії МП в Україні, саме Федір зайняв його місце і в Священному Синоді МПВУ, і голови Церковного суду, отримавши сан митрополита”, – пояснив Зоря.

"Приготуйтеся до війни": УПЦ МП потрапила в скандал

Митрополит Антоній Махота написав у коментарях із посиланням на вірне джерело Київського патріархату, що чоловіки в футболках є працівниками приватних охоронних фірм. А для цього хресного ходу їх набирали в Хмельницькій і Вінницькій компаніях на платній основі.

“Фактично – це їхня робота, на те вони й училися. Однак раніше для того, щоб вони погодилися на хресний хід, їм добре промивали мізки “русскім міром”, – зазначив він.

Активіст і громадський діяч Сергія Цигіпа зазначив, що шанувальники РФ тепер готуються до церковної війни.

“Рашистам мало війни на Донбасі. Тепер вони готуються до війни “священної”, до війни церковної. І це зовсім не жарти, коли у хресних ходів з’являється охорона з головорізів у чорних футболках із написом “Приготуйтесь до війни”. Ну прямо-таки “Русская православная армия”, що з’явилася на боці сепарів у 2014-му. Тільки тут щирі українці, яких набрали з приватних охоронних фірм Вінниці та Хмельницького”, – написав Цигіпа.

"Приготуйтеся до війни": УПЦ МП потрапила в скандал

За його словами, релігійно-мілітаристські навчання завершилися без кровопролиття. Він додав, що Кремль так реагує на Томос про автокефалію Української церкви.

“От як Томос про автокефалію Української церкви їм всім – кремлівським щурам та їхнім поплічникам – поперек горла став”, – підсумував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо, що російські хакери намагалися викрасти листи Вселенського патріарха Варфоломія I, який займається питанням надання Україні Томосу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *