Проєкт «Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP»: реалізація

Проєкт «Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP»: реалізація

Громадська організація “Придунайський центр громадських ініціатив” у партнерстві з Державним ВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди”, Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, громадською організацією “Ресурсний центр сталого розвитку” (м. Переяслав) за фінансової підтримки Українського культурного фонду реалізує проєкт “Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP“. 

Метою проєкту є обмін досвідом між представниками викладацької спільноти міст Ізмаїла та Переяслава заради створення можливостей для теоретичної і практичної підготовки студентської молоді у галузі мистецтв та впровадження в освітній процес нового культурного та професійного досвіду, ознайомлення з мультинаціональною культурною спадщиною Центральних та Південних регіонів України.

Стажування в рамках проєкту здійснюється у 2 блоках (живопис та академічний спів) і відбуваються на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету (ІДГУ) та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» для їх студентів та викладачів.

Проєкт «Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP»: реалізація

Проєкт «Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP»: реалізація

Перший блок (живопис) стартував 18 липня – майбутні фахівці з образотворчого мистецтва, представники ІДГУ (9 студентів, 1 викладач) протягом 5 днів стажувалися у місті Переяслав.

З 25 липня розпочався дзеркальний візит гостей з Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди (9 студентів, 1 викладач) до Ізмаїла, який тривав тиждень.

Проєкт «Університетська мобільніcть: Mobile Art EDU CAMP»: реалізація

Результатами блоку “живопис” стали створені культурні продукти (36 картин), а у кожному з 2 міст відбулися виставки-презентації з демонстрацією робіт учасників мистецького табору. Так в Ізмаїлі відбулися бліц-виставки у фойє Ізмаїльського державного гуманітарного університету та в холі Ізмаїльської картинної галереї.

Кожен з таких виїздів супроводжувався здійсненням освітніх та мистецьких турів музеями, картинними галереями та іншими закладами культури міст, а також відповідними заходами для демонстрації творчого потенціалу – майстер-класами та пленерами у напрямку “живопис” під керівництвом заслужених художників України Шишмана Івана Івановича та Кари Олександра Дмитровича. Зокрема, під час перебування в Ізмаїлі студенти надихалися історією міста та регіону під час екскурсій та відвідувань Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунавья, Ізмаїльської картинної галереї, музею ім. О.В.Суворова, Діорами “Штурм фортеці Ізмаїл російськими військами та українськими козаками під командуванням О.В. Суворова 11 (22) грудня 1790 року”, Свято-Покровського кафедрального собору, відпрацьовували різні техніки малюнку на соборній площі, на набережній Дунаю біля морвокзалу та на території колишньої турецької фортеці та  у селі Ларжанка.

Наступний великий блок проєкту (“академічний спів”) для студентів відповідної спеціалізації двох міст триватиме у вересні та жовтні.

Загалом у проєкті будуть задіяні 84 студенти творчих спеціальностей та 12 викладачів, що представляють означені вищі навчальні заклади.

За підсумками проєкту планується виготовлення та розповсюдження серед 30 закладів культури та освіти міст України (університети, музеї, картинні галереї, бібліотеки України) інфобюлетеню про діяльність табору Mobile Art EDU CAMP, Каталогу творчих робіт місцевих художників у містах Переяслав та Ізмаїл, а також Збірки народних пісень Переяславщини та Подунав’я.