Посол Німеччини допустив проведення виборів на Донбасі до виведення російських військ
Надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Ернст Райхель заявив, що проведення виборів на окупованій території Донбасу можливt до виведення звідти російських військ.
В інтерв’ю РБК-Україна він зазначив, що вибори повинні відбутися при умовах, що відповідають європейським стандартам.
“Необов’язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ, або на кожній міській адміністрації буде вивішено український прапор. Без сумніву, це досить складно собі уявити – проведення місцевих виборів без забезпечення безпеки. Але я переконаний, що це не є чимось неможливим, все залежить від умов”, – сказав німецький дипломат.
Він також навів приклад парламентських виборів в НДР, які повинні були замінити комуністичний режим, і які відбулися у присутності Західної групи радянських військ.
При цьому, за словами посла, прямих аналогій проводити не можна, і все буде залежати від обставин, які необхідно зробити такими, щоб вибори стали можливими.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова на проведення виборів на окупованих територіях Донбасу тільки після того, як учасникам виборів і виборцям буде гарантована безпека, а іноземні військові покинуть територію країни.
Після цього заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що до місцевих виборів у Донбасі лідери ОРДЛО повинні бути усунені, а законно обрані в 2010 році органи повинні відновити свою роботу і повноцінно функціонувати.
До речі, заява посла Німеччини Ернста Райхеля, що вибори на Донбасі можуть пройти і в присутності російських військ є підіграванням окупантам. Таку думку висловила в Facebook нардеп від Блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук, яка зажадала, щоб міністерство закордонних справ України визвало німецького посла для прояснення позиції уряду Німеччини з даного питання.
Заліщук наголосила, що заява німецького представника суперечить Мінським Угодам, Резолюції ООН щодо України, численним резолюціям європейських інститутів, а також тверезій оцінці конфлікту.
“Коли представник країни-гаранта Мінських угод робить таке припущення – це абсолютно безвідповідально і неприйнятно”, – наголосила вона.