Понад 700 росіян у Британії можуть втратити “візу інвестора” через отруєння Скрипалів – ЗМІ

Понад 700 заможних росіян у Великій Британії можуть мати проблеми із продовженням “візи інвестора”, оскільки Лондон планує скоротити в країні вплив Кремля, якого звинувачують в організації отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері.

Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на джерела у британському Міністерстві внутрішніх справ.

Зазначається, що Лондон має намір переглянути понад 3 тисячі інвестиційних віз, виданих із 2008 року росіянам та іншим іноземцям.

Газета з посиланням на джерела пише, що деякі іноземці , у тому числі росіяни, втратять візи, якщо уряд знайде в них “докази серйозних фінансових порушень”.

 “Саме через це в травні виникли проблеми з продовженням візи у російського олігарха Романа Абрамовича, власника англійського футбольного клубу “Челсі”, – йдеться у статті.

Рейчел Девіс Тека, представник міжнародної правозахисної організації Transparency International, підтримала нові заходи.

“Упродовж 2008–2015 років сотні громадян Росії, країни з високим рівнем корупції, отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів”, – підкреслила вона.

Минулого тижня у британському парламенті закликали зробити візовий режим зручнішим “для простих росіян і складнішим для олігархів” – на тлі звинувачень проти двох громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною “Новічок” Сергія і Юлії Скрипалів.

Нагадаємо, британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов.

Прем’єр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Британія отримала європейський ордер на арешт росіян.

Пізніше у Лондоні заявили, що підозрюваних в отруєнні у Солсбері росіян спіймають та притягнуть до кримінальної відповідальності, якщо вони коли-небудь виїдуть за межі Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *