Loading...

Кому після «осучаснення» загрожує зниження пенсій

Уряд розраховує вже в жовтні підвищити пенсії 5,6 млн українців. Однак деякі люди через нової формули розрахунку замість підвищення можуть дочекатися зниження пенсійних виплат.

Після проведення пенсійної реформи розмір пенсій зміниться як для діючих пенсіонерів, так і для тих, хто ще працює. До таких висновків можна прийти після ознайомлення з відповідним законопроектом.

Сьогодні в Україні налічується близько 11,7 млн ​​пенсіонерів. У той же час внески до Пенсійного фонду платять трохи більше 10 млн жителів України.

Відзначимо, що раніше в формулі розрахунку пенсії замість коефіцієнта оцінки стажу в 1% використовували 1,35%. Якщо говорити про пенсії, призначених до 2007 року, то це зниження уряд планує компенсувати завдяки зростанню середньої за три роки заробітної плати з 1197,9 до 3764 грн. Тим часом люди, які вийшли на пенсію недавно, можуть втратити частину виплат.

Наприклад, уявімо, що людина відпрацювала 30 років, отримував зарплату в два рази вище середньої і вийшов на пенсію в 2007 році. Зараз він отримує 1 876 грн, а після реформи його пенсія збільшиться до 2258 грн.

Разом з тим, якщо людина виходить на пенсію в 2017 році, маючи 30 років стажу і зарплату в 1,5 рази вище середньої, то до реформи він міг розраховувати на 2286 грн, а після – всього на +1694 грн.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *