Помічник Варфоломія: У потрібний час Україна отримає томос

Помічник вселенського патріарха Варфоломія єпископ Макаріос Христопольський вважає, що Україні буде наданий томос за деякий час. Про це він розповів в інтерв’ю газеті “Урядовий кур’єр”.

Процедура надання томосу Україні не буде надто складною, заявив помічник Вселенського патріарха Варфоломія, єпископ Макаріос Христопольський.

“Рішення про автокефалію України прийнято. Це було найскладнішим. Томос — другий крок, і це не так важко. Томос — це завершення даного рішення, іншими словами — “засвідчення”. У потрібний час і томос буде надано. Патріарх Варфоломій веде справу і зробить все в свій час”, – запевнив Макаріос Христопольський.

Він додав, що кожна Помісна церква пройшла свій власний шлях до отримання своєї автокефалії від Константинопольської Матері-Церкви.

 “У деяких випадках були такі самі труднощі, як і в Україні, і знову ж, деякі з цих труднощів були особливими і одиничними”, – сказав він.

Як повідомлялось, Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також він зняв анафему з Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською православною церквою.

Як пояснив патріарх Філарет, керівники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), повинні скликати Собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *