Половині українців бідність не дає відчути себе європейцями – опитування

Третина жителів України не вважають безвіз чимось важливим

Згідно з результатами опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова 54,7% українців не вважають себе європейцями.

Про це повідомляють “Українські новини”.

Більше третини українців (33,7%) вважають введення безвізового режиму зовсім неважливим, а 23,8% – маловажним. При цьому 38,7% опитаних вважають введення безвізового режиму з ЄС важливим: 28,6% – в цілому важливим, 10,1% – дуже важливим. У свою чергу, 3,8% опитаних не змогли відповісти на це питання.

Респондентів також запитали, чи вважають вони себе європейцями.

Так, 54,7% відповіли негативно (25,7% – безумовно немає і 29% – скоріше ні), а 37,8% ствердно (26,8% – скоріше так і 11% – безумовно так), 7,6% не змогли відповісти.

На питання про те, що необхідно для того, щоб відчути себе європейцем (дозволялося вибрати не більше 3 варіантів) 58,9% відповіли, що певний рівень матеріального добробуту, 36,1% – відчувати себе захищеним законом, 26,2% – поважати цінності демократії і прав людини. Варіант “можливість їздити в європейські країни без віз” виявився на 5-му місці (15,5%), при цьому 10,6% респондентів відповіли, що не потрібно нічого, тому що українці і так європейці, а 7,2% відповіли , що українцям не варто відчувати себе європейцями.

Нагадаємо, половина населення України підтримує проведення позачергових виборівдепутатів Верховної Ради і президента.