Поліція: Підозрювані у справі Шеремета планували зробити “сакральну жертву” з волонтерки Звіробій

З брифінгу Нацполіції про затримання підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

Підозрювані в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета планували принести у “сакральну жертву”, відому волонтерку Марусю Звіробій.

Пряма мова: “Одна з нещодавніх розмов громадянки Юлії Кузьменко свідчить про обговорення і схвалення певного сценарію… дестабілізації внутрішньої ситуації в країні шляхом обрання “сакральної жертви” з кола відомих і популярних у суспільстві осіб, а саме — жінок, цього разу. Обговорюють вчинення щодо них протиправних дій, які мають сколихнути суспільство. Співрозмовниці у цьому контексті згадують свою близьку знайому, відому волонтерку та активістку Марусю Звіробій, як можливу “сакральну жертву”

Поліція продемонструвала записи телефонних розмов, на яких підозрювані обговорюють організацію події, яка сколихне суспільство. Співрозмовники погоджуються, що на ролб такої жертви підходить Маруся Звіробій.

 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Серед затриманих – колишній АТОвець Андрій Антоненко, волонтерка – Юлія Кузьменко.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Передісторія:

  • Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • Журналісти “Слідство.Інфо” у документальному фільмі “Вбивство Павла” встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік, який був поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня. Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі “Мерседес” і “Шкода”, водій останньої Ігор Устименко виявився екс-працівником СБУ.
  • У Службі безпеки заявили, що Устименко не виконував завдань відомства. Втім, його допитали. Потім у поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.
  • П’ятий президент Петро Порошенко на початку розслідування називав його справою честі поліції й обіцяв зробити все, щоб винних покарали. У травні 2017 року президент зізнався, що чекав кращого результату.
  • Президент Володимир Зеленський говорив, що у справі Шеремета буде результат, але потрібен новий генеральний прокурор (на той момент ГПУ очолював ще Юрій Луценко, але пізніше його замінив Руслан Рябошапка з команди Зеленського).