Тариф на вивезення сміття може зменшитися: таке рішення прийняв уряд

В Україні може знизитися тариф на вивезення ТПВ (твердих побутових відходів), іншими словами – на вивезення сміття. Його вартість може стати меншою завдяки перегляду механізму формування цього тарифу, який дозволить виключити з нього дублювання деяких складових.

Відповідний проект постанови вже прийнятий Кабміном. Про це повідомили в самому уряді. Цей проект постанови був розроблений у Міністерстві розвитку громад і територій.

У комунальному тарифі на вивезення сміття, який діє зараз, передбачена подвійна оплата деяких витрат виконавця цієї послуги. У новому документі її прибрали, залишивши тільки одноразову плату за кожним пунктом витрат.

Новий документ, зокрема, передбачає такі зміни в порядку формування комунального тарифу на вивезення ТПВ:

  • Зі складу витрат, які входять в тариф, вилучені витрати виконавця зі збуту сміття. Вони вже включені в абонплату, яку платять споживачі за індивідуальними договорами з підприємством, що займається вивезенням сміття. Це нововведення стосується одноквартирних будинків. За нині чинним тарифом їм доводиться компенсувати цю статтю витрат двічі: коли вони платять абонплату за договором, і коли платять комунальний тариф на вивезення ТПВ. Для багатоквартирних будинків така проблема була усунена ще в 2019 році, коли витрати по збуту відходів були виключені з тарифу.
  • З тарифу на вивезення ТПВ будуть виключені витрати на оплату послуг банків та інших установ по прийому платежів від споживачів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram