“Підіграють росіянам”: в ПАРЄ ухвалили підступне рішення по Росії

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосувалипроти проведення дебатів на тему відповідальності Росії за несплату внесків за членство в РЄ, а також обговорення розслідування катастрофи MH17.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні 24 червня в Страсбурзі (Франція), повідомляється на сторінці ПАРЄ в Twitter.

“Запит про проведення термінових дебатів по темі:” Покласти край російському шантажу і вимагати від членів Ради Європи, щоб Росія відповіла за відмову вносити членські внески” був тільки що відхилений Асамблеєю”, – йдеться в повідомленні.

У ньому також наголошується, що “асамблея відхилила запит про проведення термінових дебатів” по темі, пов’язаної з розслідуванням загибелі рейсу MH17 в небі над Донбасом п’ять років тому.

Представник української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко зазначила на своїй сторінці в Facebook, чо в залі присутня рекордна кількість членів Асамблеї.

“Українська делегація, разом з британцями і грузинами починають боротьбу проти повернення російської делегації. Президент ПАРЄ поводиться ганебно. Новий Анрамонт в спідниці. Відверто підігруючи росіянам, які поки ще блукають під ПАРЄ, чекаючи, що лобісти заведуть їх за ручку, і розвалять сам фундамент цієї фінансової інституції. Зал, європейці, відверто підіграють російському лобі “, – написала вона.

Напередодні керівництво нідерландського фонду Stichting Vliegramp MH17, який створили в допомогу родичам жертв аварії Boeing-777 над Донбасом, попросило висунути Росії ультиматум щодо повернення в ПАРЄ.

Нагадаємо, у квітні 2014 року ПАРЄ ввела санкції проти РФ,позбавивши росіян права голосу. Тому російська делегація припинила участь в роботі ПАРЄ.

Крім того, Росія припинила платити внески в бюджет організації. На сьогодні чистий борг Росії перед Радою Європи становить 66 млн євро, а до 30 червня країна повинна внести дві третини свого членського внеску, який для РФ складає 22 млн євро.