Loading...

Оснащення будинків приладами обліку дозволить на 15-20% скоротити споживання послуг ЖКГ

Установка лічильника дозволить зрозуміти, за що люди насправді платять.

Встановлення в будинках вузлів обліку протягом 1-3 років скорочує споживання в середньому на 15-20%, свідчать дані Держенергоефективності. Також забезпечення обов’язкового приладового комерційного обліку покликане скоротити зловживання постачальників, які переводять наднормативні втрати в мережах на споживачів.

По суті, споживач сьогодні платить і за теплу кімнату, і за асфальт, зігрітий втратами в трубах, і за повітря, підігріте на сходових прольотах. Установка лічильника дозволить зрозуміти, за що люди насправді платять.

Зараз сім’ї оплачують рахунки за тепло за фіксованими нормам щодо опалювальної площі. І як би вони не економили, споживання не знижується, адже метраж квартири незмінний. Більш того, в рахунку закладається близько 20% понаднормових втрат, які ніким не враховуються, і їх тягар лягає повністю на споживача.

Як пише оглядач ZN.UA Юлія Самаєва, взагалі, звичайно, велике питання, як могли підвищуватися тарифи без урахування споживання, як видаються “теплі кредити” і на чому ґрунтуються розрахунки субсидій, якщо все оцінюється на око, за нормативами “сивої давнини”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *