Операція РФ у Сирії: Вбито понад 18 тисяч людей, з них 8 тисяч – цивільні

За три роки участі РФ у сирійській війні жертвами ударів російської авіації стали понад 18 тисяч осіб, в тому числі близько 8 тисяч цивільних осіб, з них 3135, – діти і жінки.

Такі дані 30 вересня оприлюднила правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights.

За даними правозахисників, участь РФ у військових операціях спільно з військами режиму Башара Асада протягом 36 місяців спричинила “тисячі жертв і поранених”.

“Спостерігачі зафіксували загибель 1936 дитини віком до 18 років, 1 199 жінок старше 18 років, 4853 чоловіків і підлітків, 5233 члена організації “Ісламська держава” і 4875 – бойовиків та ісламських угруповань (Хайяат Тахрір аль-Шам, Туркестанської ісламської партії та ін.)

 За даними організації, за період участі РФ у військових діях режим президента Башара Асада збільшив площу, підконтрольну уряду, до двох третин Сирії. До вересня 2015 року влада Сирії контролювали лише 26% території країни.
Операція РФ у Сирії: Вбито понад 18 тисяч людей, з них 8 тисяч - цивільні

В організації зазначили, що нещодавно у своїх бомбардуваннях Росія використовувала кластерні запальні бомби з речовиною “Thermite”, яка містить алюмінієвий порошок та оксид заліза. Діапазон дії таких протипіхотних і протитанкових бомб становить від 20 до 30 метрів.

Раніше екс-головком ВКС РФ, глава Комітету Ради Федерації РФ з оборони і безпеки Віктор Бондарєв заявив, що у Сирії російські війська знищили 85 тисяч терористів.

“За три роки кількість знищених об’єктів терористів обчислюється десятками тисяч. Убитих терористів – близько 100 тисяч, приблизно 85 тисяч – заслуга саме наших ПКС”, – заявив Бондарєв.

Росія бере участь у сирійській війні з 30 вересня 2015 року, військові РФ базуються на авіабазі “Хмеймім” і базі ВМФ в Тартусі, авіація РФ підтримує наземні операції військ Башара Асада.

У комітеті російської Ради Федерації з оборони та безпеки за три роки операції в Сирії нарахували 112 загиблих військовослужбовців ЗС Росії.

Про це повідомив голова комітету Віктор Бондарєв у зв’язку з третьою річницею операції РФ в Сирії, передає агентство Анадолу.

“На даний момент втрати наших Збройних сил в Сирії становлять 112 осіб, майже половина з яких загинула при катастрофі Ан-26 і в збитому Іл-20. З техніки втрачені 8 літаків, 7 вертольотів і, можливо, 1-2 БТР і бронеавтомобіля”, – сказав Бондарєв.

Для порівняння він навів дані про втрати радянської армії в Афганістані: за 3 перших роки війни загинули близько 4,8 тисячі військовослужбовців, знищені не менше 60 танків, не менше 400 БТР, БМП і БРМД, 15 літаків і 97 вертольотів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *