Незаконний видобуток піску під Києвом: Члени екологічної комісії КОДА заявили, що безсилі

Члени екологічної комісії Київської міської державної адміністрації, на якій розглядалося питання видобутку піску на річці Коник, заявили, що не можуть зупинити незаконну діяльність на березі водойми.

У компетенції чиновників лише звернутись до правоохоронців. Так столична влада відреагувала на звернення громадських активістів щодо нелегальної діяльності забудовника ЖК “Коник” у Голосіївському районі Києва, повідомляє “СтопКор”.

“Голова комісії заявив, що протидія цьому правопорушенню – не їхня компетенція, в їхніх повноваженнях лише ініціювання звернення до правоохоронних органів”, – розповіли журналісти.

Водночас у КП “Благоустрій” готові демонтувати незаконний паркан. Огорожу забудовник встановив на землі комунальної власності, щоб розширити площу будівництва. І цей факт підтвердили будівельники, які проводять на місці підготовчі роботи. Паркан перекриває вільний доступ до берега водойми.

 Зазначимо, що забудовник ЖК “Коник” “у чорну” видобував на березі річки Коник пісок. Надра компанія використовує у власних цілях та задля реалізації. Техніку забудовника арештували.

Голосіївський суд наклав арешт, а 23 січня мала відбутись апеляція. Однак представники забудовника на засідання не з’явились. Суд перенесли на 26 лютого.

Нагадаємо:

  • На Київщині випадки розкрадання піску стали вже непоодинокі.
  • У селі Плесецьке Київської області ще у серпні розкрили нову схему розкрадання надр підприємством “Плисецький гранітний кар’єр”.
  • А у вересні “піщані нелегали” показалися у Вишгороді. Компанія, на чиє майно було накладено судовий арешт, знову почала вивозити зі своїх складів пісок.
  • Наступного місяця у Голосіївському районі Києва поблизу річки Коник зафіксували ще один факт незаконного видобутку піску.
  • “Нелегали” збили коптер Громадської організації “Стоп корупції”, коли знімальна група приїхала, щоб зафіксувати на відео річку Коник, річище якої було змінено через роботу піщаних браконьєрів.
  • OBOZREVATEL детально з’ясував, як і за що воюють піщані браконьєри у Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *