Fitch спрогнозувало наслідки санкцій для економіки РФ
Економічне зростання Росії уповільниться до 1,5% у 2019 році з рівня 2,0% у 2018-му, а до 2020 року воно досягне 1,9%.
Про це заявив Еріх Аріспе, директор державних та наднаціональних груп Міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings Sovereigns, передає Reuters.
Протягом кількох останніх місяців побоювання щодо посилення санкцій США проти Росії посилились. За словами Аріспе, американські санкції будуть тиснути на економічне зростання Росії, але навряд чи вони незабаром позбавлять Москву її інвестиційного рейтингу.
“Незважаючи на покращення, яке ми бачили, і зусилля, які вони (російська влада – ЄП) зараз проводять для поліпшення бізнес-клімату, такі санкційні невизначеності створюють сумніви для таких людей, які могли б прийти і сказати: “Добре, давайте ми вкладемо кошти в Росію”, – додав він.
Після рецесії 2015-2016 років російська економіка залишається в режимі відновлення. Економічне зростання залишається повільним, хоча ціни на нафту, ключовий експорт Росії, відскочили назад, а центральний банк становив ставки на докризовому рівні.
Рубль, ймовірно, залишатиметься нестабільним та під тиском, близьким до нинішніх рівнів, закінчивши цей рік на позначці 68 за долар і в середньому 67 у 2019 та 2020 роках, сказав Аріспе.
20 вересня президент США Дональд Трамп підписав указ, що дає додаткові інструменти для імплементації чинних проти Росії санкцій. 25 вересня США оголосили санкції проти ще 12 російських компаній.
Російським підприємствам, які потрапили у список, фактично закривають легальний доступ до американських товарів і технологій. Правила також забороняють реекспорт та передачу всередині Росії таких товарів, тобто дотримуватися обмежень зобов’язані будь-які компанії незалежно від національності і країни надсилання товару, якщо продукт має американське походження.
Науково-дослідний інститут “Вектор”, науково-виробниче підприємство (НВП) “Гамма”, компанія “Сайрус Системс” і група компаній “Інфотекс” звинувачуються в тому, що вони сприяли зловмисній діяльності РФ у кіберпросторі.
“Дайвтехносервіс” у червні 2018 року внесли до списку санкцій Мінфіну США. Тоді заявлялося, що компанія поставляє спецслужбам Росії обладнання для підводних робіт, що створює загрозу комунікаціям, що зв’язують США з Європою.
Ще п’ять російських компаній – “Аэрокомпозит”, Обнінське науково-виробниче підприємство “Технология”, конструкторське бюро “Авиадвигатель”, науково-виробнича корпорація “Системи прецизійного приладобудування” (АТ “НПК” СПП “) і Воронезький НДІ “Вега” – внесені в чорний список Мінторгу США за підтримку діяльності російських компаній військової аерокосмічної галузі.
Крім того, до списку санкцій включена група компаній Nilco Group, що має офіси не тільки в Москві, але і в Мінську і Тегерані. Причиною введення санкцій відносно Nilco названо її участь в наданні матеріальної підтримки іранській ракетній програмі.