Невідомі намагалися підірвати медичний центр для ВІЛ-інфікованих

У ніч проти 17 лютого невідомі намагалися підірвати медичний центр «100% Життя», що на вулиці Межигірській у Києві. Про це заявляє пресслужба благодійної організації «100% Життя».

Депутатка від «Слуги народу» Лада Булах, яка входить до організації, повідомила, що невідомі також кидали у вікна каміння та залишили плакат із написом «Дякую Ладі за законопроєкт». Вона вважає, що йдеться про розроблений нею законопроєкт 2684, спрямований на те, аби підлітки отримали доступ до інформації про власне здоров’я.

В організації «100% Життя» підкреслюють, що після того, як Булах зареєструвала проєкт у Верховній Раді, в інфопросторі почалася кампанія з дезінформації.

Зокрема, писали про те, що законопроєкт дозволить дітям із 14 років міняти стать без згоди батьків, робити пластичні операції та аборти. Було зареєстровано кілька петицій до президента, автори яких заявляли, що документ дозволить «псувати підлітків», а також дозволятиме продаж їхніх органів.

Виконавча директорка Української фундації громадського здоров’я Галина Скіпальська запевняє, що нічого подібного у проєкті немає. Натомість у документі йдеться про те, що підлітки з 14 років отримають доступ до інформації про власне здоров’я, зможуть обирати собі сімейного лікаря та звертатися до інших медичних фахівців.

Невідомі намагалися підірвати медичний центр для ВІЛ-інфікованих

Інфографіка зі статті Галини Скіпальської на Дзеркалі тижня

Булах налошує, що наразі в Україні підлітку можуть відмовити у консультації лікаря або в проведенні аналізу на ВІЛ і гепатити.

В організації «100% Життя» розцінюють спробу підриву лікарні як «терористичну дію».

Медичний центр «100% Життя» на Подолі відкрився у травні 2018 року. Одними з основних напрямків є лікування пацієнтів із ВІЛ та гепатитом С. За рік із 150 тисяч пацієнтів, яких обслугували у лікарні, 60 тисяч були ВІЛ-інфікованими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *