Нестача експертів уповільнює проведення експертиз у справах Майдану – Горбатюк

В Інститутах судових експертиз у Києві та Харкові працюють всього по одному експерту-балісту, це викликає серйозні затримки з балістичною експертизою у справах Майдану.

Про це в ефірі “Громадського” повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Так, є дійсно некомплект експертів. Це ситуація, яка стосується не тільки справ Майдану… Це проблематика тих експертних установ, тих відомств, в яких працюють ті експерти. Тобто ми призначаємо, ми пишемо листи, ми пишемо, що нам важливо максимально швидко отримати ці  експертизи. Але руху в них не збільшується”, — сказав Горбатюк.

За його словами, у Харківському інституті науково-дослідних експертиз та Київському науково-дослідному інституті судових експертиз працюють всього по одному балістичному експертові.

 “Неможливо, щоби в провідних науково-експертних установах працювали по одному експерту-балісту, який перевантажений поточною справою і не може приступити до експертиз стосовно подій Майдану”, — додав він.

Горбатюк розповів, що деякі експертизи тривають по 2 роки.

Водночас співробітник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталя Баюрко пояснила, що термін виконання експертиз залежить від складності питань та експертних задач.

“Експертизи щодо справ Майдану почали надходити до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз ще з 2014 року. На сьогодні тоді призначені експертизи є виконаними, матеріали висновків судових експертів надані до тих установ, які призначали ті експертизи. Нові експертизи, що призначають до цього часу виконуються в робочому порядку. Експерти намагаються докладати усіх зусиль, щоб цей процес пришвидшити, але термін їхнього виконання залежить від складності питань та експертних задач”, — наголосила Баюрко.

Нагадаємо, 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування “справ Майдану”. Експеримент планували завершити протягом місяця. Водночас, цей процес затягнувся донині.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику “Справу Майдану”, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Родини Героїв Небесної Сотні погодилися на те, аби перенести тимчасовий меморіал з центру Києва для проведення експертиз у справах Майдану.  Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, слідчі провели низку необхідних експертиз, але не можуть цього зробити на “п’ятачку”, де розташований тимчасовий меморіал. Горбатюк наголосив, що саме на цьому місці було найбільше вбитих та поранених під час Євромайдану.

“З розумінням того, що ця ситуація може викликати резонанс, може викликати обурення, ми отримали згоду від родин Небесної Сотні (на перенесення меморіалу — ред)”, — розповів Горбатюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *