Не ризикуйте: В Україні ввели жорсткі штрафи за вихід з дому без маски

В Україні в зв’язку з карантином через коронавірус ввели заборону на перебування без масок у всіх громадських місцях. Порушникам загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Як передають Факти ICTV з посиланням на адвоката Романа Шахматенка, громадське місце – це частина будівлі або території, до яких всі громадяни України мають рівний доступ.

“Починаючи з під’їзду, ліфтів і закінчуючи магазинами й аптеками, це все вважається громадським місцем. Сюди ж відносять вулицю, всі заклади, зупинки громадського транспорту, сам транспорт, парки, сквери, майданчики”, – пояснив він.

Так, маску варто носити всюди за межами своєї квартири, щоб не нарватися на великий штраф.

Однак уточнюється, що балкони, двори та прибудинкові території громадськими місцями не вважаються.

Нагадаємо в Україні введено нові обмеження на час карантину. Такі заходи необхідні, щоб уникнути сценарію Італії та Іспанії.

Уряд підготував нові обмеження у пересуванні людей під час загальнонаціонального карантину через коронавірус, щоб уникнути розповсюдження хвороби. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

“Для того, щоб у нас не було італійського або іспанського сценаріїв, нам потрібно посилювати карантин. Іншого шляху просто не існує. В чому будуть полягати ці заходи, які ухвалив Уряд і коли ця постанова буде оприлюднена. Вони стосуватимуться обмеження щодо часу пересування людей на вулиці, будуть закриті всі спортивні майданчики, сквери, заборонені масові ходіння, перебування у засобах індивідуального захисту, не можна буде пересуватися навіть по двоє, якщо з тобою дитина або ти комусь допомагаєш. Це необхідно ввести. Я вважаю, що Італія та Іспанія, де дуже розвинута медицина, зіткнулись з проблемою, з якою не стикались. Я вважаю, що вони інколи зволікали з введенням таких заходів. Я сподіваюсь, що Україна встигла з такими заходами”, — зазначив він.

Як відомо, станом на 22 годину 2 квітня в Україні зафіксовано 897 лабораторно підтверджених випадків захворювання коронавірусом. Померли 22 українці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *