НЕ ДОПУСТИТИ ВИБОРІВ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ – ПОЗИЦІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»

Сьогодні зберігається загроза проведення виборів на окупованих територія Донецької і Луганської областей, а також внесення змін до Конституції України з надання особливого статусу для окремих районів Донецької і Луганської областей. На території, яка перебуває наразі під окупацією, не може бути проведено жодних виборів, в тому числі виборів до органів місцевого самоврядування. Адже місцеві вибори – це вибори представників українських громад. За обставин, коли частина українців була вимушена покинути Донеччину та Луганщину у зв’язку з окупацією, а іншу частину українців, які вимушені були залишитись на окупованій території, переслідують та винищують, не існує жодного сумніву у тому, що під час окупації у виборах переможуть виключно окупанти. Окупаційна адміністрація, якою керує Росія, не дозволить українцям ані обирати своїх представників до органів місцевого самоврядування, ані бути самим обраними до таких органів.

Також ми не підтримуємо надання будь якого особливого статусу чи інших преференцій будь-яким окремим регіонам України, оскільки всі українці і всі українські громади є рівними у своїх правах.

Верховна Рада за жодних обставин не повинна підтримувати антиукраїнське рішення, допоки Україна не відновить повний контроль над цими територіями, а наших військових не перестануть щодня вбивати чи калічити окупанти або їхні поплічники.

За жодних обставин (ані до виконання так званих Мінських домовленостей, ані після їх виконання) не можна надавати особливий статус окремим районам Донецької та Луганської областей, оскільки є вимогою Росії, яка хоче узаконити свою присутність, і замість того, щоб нести відповідальність за окупацію, прагне зробити окупантів представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Ми вимагаємо прийняти закон, відповідно до якого:

  • визнати війну – війною, окупацію – окупацією, Росію – окупантом;
  • визнати окупованою не лише територію Криму, але і частини Донецької та Луганської областей;
  • припинити торгівлю з окупованими територіями та встановити контроль за лінією розмежування, щоб не годувати окупанта та зупинити контрабанду, яка знищує українську армію.

Прес-служба

Переяслав-Хмельницької МО

ПП «Об’єднання «САМОПОІЧ»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *