Нацбанк випустив монету до ювілею Івана Миколайчука

Нацбанк випустив монету до ювілею Івана Миколайчука

15 червня Національний банк України введе в обіг пам’ятну монету, присвячену актору, режисеру і сценаристу Іванові Миколайчуку. Про це повідомлено на сайті Нацбанку.

Майже 13-грамова монета з нейзильберу (сплав міді, нікелю й цинку) вийде тиражем 25 тис. штук. Художник Микола Кочубей та скульптор Анатолій Дем’яненко присвятили її Іванові Миколайчуку, з ім’ям якого пов’язано мистецьке явище, що отримало назву «українське поетичне кіно».

Нацбанк випустив монету до ювілею Івана Миколайчука«Людина всебічно обдарована, І. Миколайчук мав талант художнього перевтілення. У своїх фільмах і ролях йому вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури, українського характеру. Загальне визнання і любов глядача актор отримав за виконання ролей Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука в картині Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а власний фільм Миколайчука як режисера «Вавилон ХХ» став справжнім шедевром українського кіно», – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА та малий Державний Герб України (праворуч); композицію: унизу – далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі зображено символічну браму, під якою – постать І.Миколайчука з ягням на руках, ліворуч номінал 2/ГРИВНІ, праворуч – рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Івана Миколайчука в оточенні його кіногероїв та написи ІВАН МИКОЛАЙЧУК, 1941–1987 (ліворуч півколом).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *