НАТО: Росія ввела в оману про масштаби навчань Захід-2017

Північноатлантичний Альянс офіційно звинуватив Росію в навмисному введенні в оману щодо масштабів російсько-білоруських військових навчань Захід-2017.

Як передає Reuters, посли НАТО на зустрічі в четвер, 26 жовтня, з постійним представником РФ Олександром Грушком заявили, що Москва надала суперечливі дані про військові маневри Захід-2017 в Білорусі, Балтійському морі, західній частині Росії і Калінінградській області.

“Кількість військовослужбовців, які брали участь в навчаннях, значно перевищила число, оголошене до початку навчань, сценарій був іншим, а географічне охоплення було більше заявленого”, – заявив після зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Міністерство оборони РФ повідомило, що у військових навчаннях Захід-2017, які проходили з 14 вересня по 20 вересня, брали участь 12 700 військовослужбовців. За сценарієм, військові відпрацьовували відбиття атаки незаконних збройних формувань.

У НАТО вважають, що в маневрах було задіяно набагато більше військових, і вони імітували напад на Захід. В Альянсі також впевнені, що Росія навмисно розділила навчання, щоб уникнути обов’язкової присутності спостерігачів, в тому числі польотів авіації.

У той же час посол РФ Грушко відповів, що оцінка НАТО помилкова.

Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсу немає ніяких доказів, що Росія залишила свої війська в Білорусі після навчань Захід-2017.

Військові навчання Росії і Білорусі пройшли з 14 по 20 вересня. Вони викликали хвилю критики з боку керівництва країн-сусідів.

Офіційно в навчаннях брали участь до 13 тисяч військових. У той же час, за даними НАТО, до них було залучено близько 100 тисяч військовослужбовців.