На грип захворіли 140 тисяч українців

Із початку року на грип та гострі респіраторні вірусні захворювання занедужали понад 140 тисяч українців, повідомляють у Центрі грипу Міністерства охорони здоров’я України. Лікарі прогнозували початок епідемії у грудні.

Більшість хворих — діти віком до 14 років. Найбільше занедужали в Київській області, найменше — в Одеській. Смертей не зареєстровано.

В Україні з осені 2017‑го по весну 2018 року поширюватиметься три штами грипу: “Гонконг”, “Брісбен” і “Мічиган”. Медики попереджають українців про епідемію. Мовляв, кількість хворих порівняно з аналогічним періодом торік може збільшитися на 14%. Причиною називають низький відсоток вакцинації серед населення та погіршення соціально-­економічної ситуації.

— У “Мічигана” малий інкубаційний період — один-два дні — і стрімкий перебіг хвороби, — говорить столичний імунолог 44-річний Федір Лапій. — Він особливо небезпечний для дітей до 3 років, вагітних, старших 65 років, пацієнтів із хронічними недугами, надмірною вагою, хворих на діабет і людей, що приймають імуностимулятори.

Від цих штамів грипу в Україні продають вакцини французького, бельгійського, голландського, китайського та південнокорейського виробників. Склад скрізь однаковий. Діє за тиждень після введення і виробляє імунітет на дев’ять місяців. Купити вакцину можна лише за рецептом. Протипоказаннями до вакцинації є алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія — враження периферичних нервів, ознаки застуди й алергічний риніт у дітей.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *