Вітренко: єдину платіжку за газ можуть повернути

В Україні може повернутися єдина платіжка за газ і його доставлення, яка з 1 січня 2020 року надається клієнтам у двох частинах, за газ окремо, за його доставлення – окремо. Про це написав виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко в Facebook.

«Ми пропонуємо змінити принципи формування тарифів, щоб споживачі були впевнені в тому, що на них не перекладають неефективність роботи операторів мереж, і щоб гроші не виймались, а вкладалися в підвищення якості та надійності постачання газу, тепла, електроенергії», – написав чиновник.

З конкретики в першу чергу Вітренко назвав перехід на одну платіжку за газ і розподіл. При цьому в Міненерго хочуть зробити так, щоб тариф “на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах”.

Нагадаємо:

24 грудня 2019 Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати газу. З 1 січня 2020 року українцям приходить дві платіжки за газ – доставлення і споживання. Гроші, відповідно, отримують окремо постачальник газу і газотранспортна компанія.