Населення платить за помилки уряду – політолог про підвищення тарифів

Політолог Олексій Якубін прокоментував підвищення тарифів на газ, заявивши, що уряд “намагається перекласти на плечі населення” свої помилки. Таку думку він висловив у коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1.

“Уряд намагається перекласти на плечі населення свої помилки. Чому? Тому що, якщо говорити про ту ціну, яка є – у нас немає ринку газу. Коли у нас уряд розповідає, що це ринкова ціна – відразу стає питання: а у нас що, є кілька компаній, які продають газ? Ми можемо вибрати якийсь інший газ? За фактом, у нас є монополія”, – пояснив політолог.

Водночас, Якубін зазначив, що уряд намагається прикривати свої помилки МВФ.

“Свого часу МВФ просто говорив покажіть нам, яким чином ви будете балансувати бюджет. І уряд міг досягти цього: борючись з офшорами або ввівши прогресивне оподаткування, а міг просто перекласти на плечі населення через скорочення соціальних програм і підвищення комунальних тарифів. І уряд вибрав другий шлях”, – розповів політолог.

За його словами, населення використовує близько 15 млрд куб газу, який добувається в Україні. Його собівартість становить від 2500 гривень до 3500 гривень. Причому населення після підвищення тарифів на газ платитиме за нього 8550 гривень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *