Loading...

“Нам потрібна свобода, їм – рабство”: глава УПЦ КП виступив із потужною заявою

Глава Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет закликав українців об’єднатися в один народ, оскільки лише в єдності – ключ до свободи, демократії та права.

Таку заяву він зробив 28 липня після молебні біля пам’ятника князю Володимиру.

За словами Філарета, тільки спільними зусиллями українці зможуть протистояти країні-агресору Росії.

“Водночас коли Україна проходить важкі випробування, що випали на її долю, тільки єдність народу дозволить їх гідно пройти. Україна миролюбна держава, і не ми нападали на Росію, а навпаки. А Христова віра полягає не в тому, щоб захоплювати чуже, а в тому, щоб жити в мирі та єдності”, – цитує Укрінформ звернення предстоятеля УПЦ КП.

Він нагадав, що останнім часом Росія все частіше намагається привласнити собі українську історію. “Пам’ятник Володимиру Великому поставили, щоб показати, що він їхній, а храму немає. І Анну Ярославну привласнили. Чужу історію привласнюють собі і землю хочуть привласнити, а язик наш нехтують. Тому, ми як ніколи повинні об’єднатися в один народ, який гідний мати свою незалежну державу, свободу, демократію і правду”, – наголосив Філарет.

Глава УПЦ КП також пояснив, чим відрізняються Київський і Московський патріархати, які на перший погляд разом моляться і за мир, і за соборну Україну.

“Чому ми не разом? Ми маємо на увазі мир у демократичній незалежній державі. Вони хочуть мир, але в складі Російської імперії. У цьому і різниця між нами”, – сказав Філарет, передає УНІАН.

“Ми в своєму гімні співаємо: “Душу й Тіло ми положим за нашу свободу”. Тобто нам потрібна свобода, демократія, правда, а їм потрібне рабство, тому що вони звикли до рабства. У цьому і наша різниця”, – додав патріарх Київський і всієї Русі-України.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *