Які послуги закладені для українців в тарифах на опалення

Під час транспортування втрачається велика кількість тепла, за яке українцям доводиться платити. Якби постачальники вкладали кошти в енергоефективність, тепло варто було б дешевше.

Тариф на тепло складається не тільки з вартості газу. У ньому враховані втрати при транспортуванні, які часом наближаються до 40% собівартості генерації, прибуток компанії і обсяг споживання.

Всі підприємства розраховують вартість тепла за чіткою формулою: (теплові втрати + собівартість генерації + прибуток) / обсяг споживання. Це означає, що тарифи зростають після збільшення втрат, собівартості, прибутку і скорочення споживання. Однак за умови зменшення втрат або зниження собівартості тепло може подешевшати.

Собівартість включає безпосередньо паливо, як правило, газ (83%), зарплати (7%), електроенергію (5%), амортизацію, ремонти, податки (4%). На прибуток підприємства в тарифі закладено всього 1%.

Українцям доводиться оплачувати не тільки тепло, яке фактично потрапило в будинок, але і втрати в процесі транспортування. За формулою видно, що їх теж включають у тариф.

За статистикою НКРЕКУ, в середньому при транспортуванні компанії втрачають приблизно 20% тепла. Але деякі постачальники примудряються розгубити близько 40%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *