Нафтова промисловість США виступає проти посилення санкцій щодо РФ
Нафтогазова галузь США виступає проти більш жорстких санкцій щодо Росії.
Про це, посилаючись на джерела в конгресі США, пише Reuters.
На тлі відмови президента США Дональда Трампа на прес-конференції з російським колегою Владіміром Путіним визнати висновки розвідки про втручання РФ у вибори в Сенаті США активізувалося просування законопроекту під назвою DETER (стримувати), який дозволив би запровадити швидкі санкції, якщо Москва знову спробує вплинути на вибори.
За словами двох джерел в Сенаті, лобісти, що представляють нафтогазові фірми з інтересами в Росії, виступають проти законопроекту. Вони не назвали конкретні компанії і говорили анонімно.
Представники палати описують її як некомерційну організацію зі штаб-квартирою в Х’юстоні, яка сприяє торгівлі між Росією і Сполученими Штатами. Її членами є Shell, Exxon Mobil і Chevron.
Exxon Mobil вже потрапляла під удар санкцій. У лютому фірма заявила, що вийде з декількох спільних підприємств з російською компанією “Роснефть”.
Компанія досі працює в Росії, в тому числі нафтове підприємство на острові Сахалін.
Exxon Mobil входить в число фірм, які раніше виступали проти санкцій США щодо Росії.
Противники санкцій стверджують, що вони несправедливо обмежують американські компанії, дозволяючи іноземним енергетичним конкурентам, таким як Royal Dutch Shell і BP, працювати з найбільшим в світі виробником нафти.
На питання про те, чи виступають лобісти енергетичної промисловості проти законопроекту, або хочуть його перегляду, один з авторів документа сенатор Кріс Ван Холлен повідомив, що “необхідно обговорити цілий ряд питань, в тому числі … пов’язаних з США і європейськими енергетичними проектами” .
Ван Холлен заявив, що, хоча він готовий врахувати “розумні побоювання” представників промисловості і інших законодавців, закон повинен бути достатньо сильним, щоб перешкоджати РФ втручатися в майбутні вибори в США.
Він запевнив, що з ним безпосередньо не зв’язувалися енергетичні лобісти.