НАБУ повідомило про зникнення з “Ощадбанку” заарештованих у справі Онищенка грошей

156,8 млн доларів США зникли в жовтні.

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом зникнення з рахунків ПАТ “Ощадбанк” близько 156,8 млн доларів США і 218,1 тис. грн, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаної з депутатом Олександром Онищенком, і були заарештовані за рішенням суду на рахунках в ВАТ “Ощадбанк” в рамках розслідування так званої “газової справи”.

“Як встановили слідчі НАБУ, станом на 17.10.2017, незважаючи на наявні обтяження (не скасована і неоскаржене рішення суду про їхній арешт), дані кошти зникли з рахунків в ПАТ” Державний ощадний банк України “. Подібну ситуацію в ПАТ” Державний ощадний банк Україна “пояснили тим, що ці кошти були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі вироку Краматорського суду Донецької області, яким було затверджено угоду про визнання винуватості з громадянином Аркадієм К.”, – йдеться в повідомленні бюро.

У той же час під час допиту посадові особи банку не надали ніяких відомостей на підтвердження перерахування зазначених сум у рахунок держбюджету, посилаючись на заборону розголошувати ці відомості. Таким чином, поки невідомо, куди і за яких обставин зазначені кошти були перераховані.

Досудове розслідування за фактом вчинення невстановленими посадовими особами ПАТ “Ощадбанк” незаконних дій з майном, на яке накладено арешт, триває.

Також в НАБУ заявили, що заяви народного депутата Тетяни Чорновіл про наміри НАБУ повернути якісь кошти народному депутату Олександру Онищенку не достовірні, і спрямовані на дискредитацію бюро.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність з “Укргазвидобуванням”, почалося в грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016-го члени злочинної організації незаконно заволоділи грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу в розмірі понад 1,6 млрд, в результаті чого “Укргазвидобуванню” завдано збитків в сумі понад 740 млн гривень .

Слідство встановило причетність до участі в “газовій схемі” 29 осіб. В даний час сім чоловік, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, знаходяться в розшуку, 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб направлено до суду, з них щодо семи осіб вступив в силу обвинувальний вирок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *