На роботі українські міністри “зависають” в мережах
Сотні робочих годин міністри витрачають на публічне з’ясування стосунків чи розповіді про подробиці особистого життя
Комітет виборців України провів дослідження і з’ясував, що 70% дописів на своїх сторінках Facebook міністри роблять в робочий час, і далеко не всі вони стосуються роботи.
Про це КВУ повідомляє у соцмережі, інформують Патріоти України.
В комітеті зазначають, що повідомлення урядовців часто стосуються не лише діяльності їх міністерств, а й аналізу загальнополітичної ситуації, міжнародних подій, святкових дат.
Серед членів уряду, які найактивніше користувалися Facebook на роботі, називають – міністра молоді і спорту Ігоря Жданова (83% дописів), міністра економічного розвитку Степана Кубіва (79%), міністра оборони Степана Полторака (79%), міністра інфраструктури Володимира Омеляна (61%) та міністра екології Остапа Семерака (61%).
“З одного боку цілком природно, що міністри використовують всі доступні медійні механізми для донесення планів або результатів своєї діяльності. З іншого – сотні робочих годин фактично витрачаються на публічне з’ясування стосунків чи розповіді про подробиці особистого життя”, – заявив аналітик КВУ Денис Рибачок.
КВУ вважає, що питання медійної активності міністрів у соціальних мережах варто врегулювати шляхом внесення відповідних змін до внутрішніх документів Кабінету міністрів та наказів Національного агентства з питань державної служби. Адже подібна практика існує в більшості держав Європи.
“Зокрема, у Великобританії діє спеціальна інструкція, яка дозволяє користуватися соцмережами в робочий час, але закликає дотримуватися певних етичних правил. Зокрема, перевіряти достовірність опублікованої інформації, утримуватися від участі в конфліктних ситуаціях, уникати публікації повідомлень щодо особистого життя тощо”, – розповів аналітик Комітету виборців.
За його словами, якщо британський держслужбовець ігнорує ці правила, він отримує дисциплінарне покарання, яке може призвести до звільнення. При цьому таке правило діє незалежно від того, чи публікацію розміщено на офіційний чи особистій сторінці, у робочий чи вільний від роботи час.