Інформація Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області щодо справ про порушення правил рибальства

З 1 квітня 2018 року в Україні розпочнеться нерестова заборона на вилов риби. 

Правила лову риби під час нересту передбачають: вилов лише з берега, лише в межах населеного пункту та лише дозволеними знаряддями лову – 1 вудкою з одним гачком або спінінгом, з дотриманням норм вилову – до 3 кг/день на людину. Крім того, ловити рибу можна лише в дозволених місцях, які визначаються управліннями рибоохорони.      

За порушення правил рибальства, як в період нересту, так і в інший час, передбачено, як адміністративну відповідальність у вигляді штрафів та конфіскації знарядь лов, так і кримінальну відповідальність, в тому числі у виді позбавлення волі.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за грубе порушення правил рибальства (у тому числі із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел) передбачено штраф у розмірі 340-680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів лову.

В 2017 році Переяслав-Хмельницьким міськрайонним судом Київської області розглянуто 121 справу про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у м.Києві та Київській області.

Судом на 67 осіб накладено штрафи загальною сумою 26180 грн, з яких 7970 грн. сплачено правопорушниками в добровільному порядку.

До 97 осіб застосовано конфіскацію знарядь і засобів лову – драч, сітки всіх видів: павук, екран (телевізор), перемет, тощо. Примусове стягнення штрафу та конфіскація знарядь і засобів лову здійснюється виконавчою службою.

Крім того, заподіяна шкода незаконним виловом риби підлягає відшкодуванню окремо від штрафу та конфіскації. За один екземпляр незалежно від розміру та ваги, виловленої у незаконний спосіб риби підлягають сплаті збитки у сумі: за карася сріблястого — 17 грн., верховодку (уклія) – 17 грн., окуня – 17 грн, краснопірки — 68 грн, тарані (плітки) – 85 грн.,  лина – 119 грн., чехоні – 136 грн., ляща – 170 грн., амура білого — 255 грн., білизни – 255 грн., товстолоба – 255 грн., сазана – 306 грн., щуки – 340 грн., сома – 425 грн., судака звичайного – 510 грн.

Особливо злісні порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, передбаченої  статтею 249 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у виді штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. 

Прес-служба суду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *