МЗС: денонсація договору з РФ по Азовському морю може призвести до нового територіального спору

Денонсація договору між Україною та РФ від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не дасть Україні додаткових прав, а лише може призвести до нового територіального спору.

Таку думку в ефірі програми “Свобода слова” висловила заступник глави МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, передає “Укрінформ”.

“Що стосується самої угоди, то вона складається з 5 статей. Одна з цих статей ніколи не була реалізована, а саме – не була реалізована делімітація Азовського моря.

З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає, денонсувавши договір з РФ по Азовському морю. Ми можемо отримати новий територіальний спір з РФ щодо делімітації Азовського моря”, – підкреслила вона.

 За словами заступника глави МЗС, судовий позов України до РФ заснований на Конвенції ООН з морського права, незважаючи на те, що існував двосторонній договір з РФ.

“Дійсно, ця угода, на мій погляд, була укладена неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповідь на це має дати трибунал, і ми чекаємо на цю відповідь вже в наступному році”, – додала вона.

Європейський парламент 25 жовтня схвалив резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі. Резолюція закликає держави-члени ЄС чітко заявити, що цілеспрямовані санкції проти Росії будуть посилені у разі подальшої ескалації конфлікту в Азовському морі.

Схвалену Європарламентом резолюцію, яка передбачає посилення санкцій проти РФ за загострення ситуації в Азові, Україна буде додавати до доказової бази в міжнародних судах проти Росії.

Ухвалений проект резолюції містить багато політичних сигналів і засуджує не лише спровоковане Росією загострення в Азовському морі, але і зведення керченського мосту.

“Цей документ для України є елементом тактики в міжнародному трибуналі. Ми його додамо до фактологічної бази для захисту наших інтересів. І те, що нас підтримують, це важливо”, — зазначила речниця Міністерства закордонних справ України Беца.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *