МВФ: підвищення пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці з Україною

Представник фонду зазначив, що це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду програми співпраці МВФ і України.

Підвищення ефективного пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду, оскільки цей інструмент є важливим елементом скорочення дефіциту Пенсійного фонду України, який є другим за розміром (йдеться про дефіцит – УНІАН) у світі по відношенню до ВВП країни.

Про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен на онлайн прес-конференції.

«Пенсії дуже-дуже низькі, їх реальний розмір був зменшений інфляцією. Є необхідність їх збільшення, але це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами у пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. Таким чином, так, підвищення низького віку виходу на пенсію, підвищення ефективного пенсійного віку – критично важливо. Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду (програми співпраці МВФ і України – УНІАН), щоб вийти на надійний план, як упоратися з цим у майбутньому. Таким чином, відповідь – так, пенсійна реформа – важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку є її (пенсійної реформи – УНІАН) частиною», – сказав Томсен.