МОЗ: наразі відбуваються історичні навантаження на екстрену меддопомогу
“В середньому наразі відбувається 37 тисяч дзвінків на «103» за добу. Це надзвичайно велика кількість дзвінків. Це велике навантаження на нашу диспетчерську службу. В середньому виїздів бригад екстреної меддопомоги зараз здійснюється 17 тисяч на добу. З них 3,5 тис. пов’язані з підозрою чи підтвердженим випадком COVID-19. Це середній чи важкий ступінь перебігу COVID-19”, – сказав Данилюк.
Також він поінформував, що в середньому госпіталізується понад 5 тисяч пацієнтів на добу, з них 2,2 тисячі пацієнтів з ускладненим COVID-19, «тобто там, де є покази до госпіталізації».
«Це історичні навантаження на екстрену меддопомогу», – заявив Данилюк.
Він зазначив, що історичні пікові навантаження на екстрену медичну допомогу спостерігалися в листопаді-грудні 2020, а також останні три тижні.
Втім, за словами Данилюка, ці показники різні в залежності від регіону. Зараз у Закарпатській, Івано-Франківській областях, де були жорсткі карантинні обмеження, відзначається тенденція до зниження і стабілізації ситуації. Пікові навантаження нині спостерігаються в центральних регіонах та в Києві, триває зростання навантаження на систему екстреної меддопомоги та загалом медичну систему на півдні та сході України, а також в деяких західних регіонах.
Також Данилюк поінформував, що в системі екстреної меддопомоги в залежності від регіону вакциновано від 5% до 15-20% працівників бригад екстреної меддопомоги.
Він закликав медпрацівників, попри те, що багато хто з них перехворів на COVID-19, не відкладати вакцинацію.
Нагадаємо:
Станом на 8 квітня в Україні лабораторно підтверджено 1 803 998 випадків COVID-19, з них за добу – 19 419. Зокрема, захворіли ще 766 дітей та 480 медпрацівників. За минулу добу госпіталізовано 5092 особи; летальних випадків – 464.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”