Московський патріархат анонсував акцію протесту

В УПЦ МП підтвердили, що віруючі під стінами Ради вимагатимуть від держави не втручатися в церковні питання. Про це повідомляє “Громадське”.

Речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент розповів, що миряни вранці 14 грудня проводитимуть акцію під стінами Верховної Ради. За словами церковника, вони вимагатимуть від представників влади не втручатися в питання церкви.

На питання журналіста, чи виступає УПЦ МП організатором вказаної акції, архієпископ Климент зазначив, що церква складається не лише зі священнослужителів, а й з мирян.

 Нагадаємо, в СБУ заявили, що спецслужби РФ готували провокації, які мав координувати намісник Лаври.

“СБУ задокументувано наміри організувати в місті Києві та інших регіонах нашої держави провокації напередодні та під час проведення об’єднавчого собору та створення Української помісної православної церкви”, – сказав Кононенко

За даними спецслужб, організатором замовних протестних акцій мав стати мешканець Києва, на якого російські спецслужби вийшли у листопаді 2018 року. На зустрічі у Москві вищевказаному киянину було видано 5 тисяч доларів та детальні інструкції зокрема щодо координації дій із священнослужителем Києво-Печерської Лаври.

“У подальшому було встановлено, що вказаною особою фактично є намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло”, – заявив Кононенко.

“Для взаємодії йому потрібно було назвати пароль “Ми від Олександра Івановича”, – розповів Кононенко.

За даними СБУ, провокації мали влаштувати на території Києво-Печерської Лаври 13-14 грудня під час проведення релігійної служби.

Крім того, під час обшуків у приміщеннях Української православної церкви Московського патріархату СБУ викрила мережу розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу, а 30 листопада СБУ провела обшук в помешканні предстоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

Об’єднавчий собор щодо української автокефалії відбудеться 15 грудня. На ньому вирішуватимуть три питання.

Російська церква не визнає такого рішення і називає його неканонічним.

Зокрема, 56 архієреїв УПЦ Московського патріархату та митрополит Онуфрій відправили запрошення на об’єднавчий собор назад у Стамбул.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *