Місцеві підприємці вже не витримують карантину, людям немає за що жити

Сьогодні знову відбулося позачергове засідання виконкому міської ради. Основне питання – “Про продовження карантину на території міста Переяслава з метою запобігання поширенню на території України  гострої  респіраторної хвороби Covid-19”.

Як ми вже повідомляли, Київська обласна державна адміністрація прийняла рішення не пом’якшувати карантин, оскільки один із чинників а саме кількість випадків заховарювання на кронавірус на 100 тисяч населення перевищує допустиму норму. 

20 травня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”.

Цим документом передбачене послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Рішення приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак:

* інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення.

* завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50 %.

* середня кількість плр-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

На сьогодні у Київській області наступні показники:

* інцидентність – 13,9 особи на 100 тис. населення (потрібно менше 12-ти).

* завантаженість ліжок – 8,9 % (потрібно менше ніж 50%).

-* середня кількість плр-тестувань -19,2 на 100 тис. населення (потрібно понад 12 на 100 тис.).

Отож на виконкомі було прийняте рішення продовжити карантин у Переяславі ще на один місяць – до 22 червня. А це означає, що наразі ще зарано думати про нормалізацію життя в місті, адже транспорт поки що ходити не буде, дитсадочки залишатимуться закритими, не всім дозволено працювати, та навіть тим, яким дозволено, навряд чи буде кому реалізлвувати свої товари й послуги. Більшість людей сидять без грошей і роботи.

Коли всі питання порядку денного виконкому були розглянуті, до зали зайшли представники місцевих підприємців, які завжди торгували на недільному ринку вздовж дороги. Люди просили дозволити їм торгівлю, адже жити вже немає за що, комуналку платити нічим.  Три місяці без роботи, то як виживати далі?

Місцеві підприємці вже не витримують карантину, людям немає за що жити

Найперше питання до міського голови Тараса Костіна було про те, скільки хворих на коронавірус у Переяславі 22 травня, на що той відповів спочатку 6 (на сайті КОДА сьогодні є повідомлення, що в місті Переяславі немає жодного хворого на Covid-19). Те ж саме 22 травня  сказали і в ЦРЛ. У нашому інфекційному віддіденні від коронавірусу лікуються 3 жителі Бориспільщини. Всі переяславці вже, на щастя, одужали.

Мера запитали про його зарплату і премію та запропонували спробувати пожити без грошей, на що Тарас Костін відповів, що він не може порушувати закон.

-Я вам не забороняю торгувати, – сказав Тарас Вікторович, ось тільки поліція буде штрафувати.

-То що нам робити, запитували люди. Ми вам платимо податки до бюджету протягом всього карантину, а самі сидимо без копійки. Чому в Драбові, Старому, Мирному торгують, а в нас не дозволено? Ми триматимемо всі дистанції, працюватимемо в масках. Що треба, все зробимо, тільки дозвольте працювати.

Місцеві підприємці вже не витримують карантину, людям немає за що жити

-Можете торгувати на “Даринку” або в “Критому ринку”, там половина місць вільні.

На це міському голові пояснили, що й торгівлі там ніякої немає, люди туди не ходять, а за оренду треба платити.

-То дайте нам допомогу з бюджету на хліб, чи що пропонуєте, помирати?, – запитували підприємці.

-В бюджеті немає коштів, – відповів мер…

Було багато перепалок і запитань без відповідей, люди в повному відчаї і їх можна зрозуміти. Дискусія продовжилася на порозі міської ради, де зібралося кілька десятків підприємців. Вони казали, що готові йти перекривати дороги, адже це вже інакше, як знущанням, назвати важко – ні допомог, ні роботи…

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *