Мінсоцполітики може повернути бейбі-бокси

Перехід на монетизовану форму програми “пакунку малюка” пов’язаний з проблемами у тендерних закупівлях. Проте Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення “в разі певних обставин”. Про це в програмі “Офіційна розмова” на телеканалі “Дім” повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик.

Перш за все зазначу, що саме соціальна ініціатива забезпечення “пакунку малюка”, яку запровадили у 2018 році, є надто важливою.

На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї. Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі “Професійні закупівлі”. Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований.

Зараз у нас сталася така ситуація, коли у 8 регіонах такі “пакунки” вже закінчилися. Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко приймати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяці три, і реалізація цього проєкту буде досить тривалою.

Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж хотіли б бачити монетизовану форму“, – зазначив він.

За словами заступника міністра, пілотний проєкт проводитиметься протягом 2020 та 2021 років.

Проте у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення.

Євген котик каже, що сума у 5 тисяч гривень була визначена як максимальна межа вартості “пакунку малюка”, яку виплачуватимуть у повному розмірі на карту державного Приватбанку. Гроші, які батьки отримують замість “пакунку малюка” вони зможуть витратити лише за призначенням.

 При цьому вимагати якихось звітів від батьків міністерство не буде, оскільки буде впроваджена система, за якою за ці гроші батьки зможуть купити тільки дитячі товари й тільки в певних магазинах, які візьмуть участь у даному проєкті на договірних умовах.

Обов’язок з контролю за реалізацією саме продуктів, речей дитячого призначення здійснюватиметься безпосередньо банком, Мінсоцполітики, а також торговельною мережею, яка приєдналася до цього проєкту.

В цьому випадку ми дуже чітко розуміємо, що при наданні коштів, вони можуть піти в іншому напрямку, не на дитину. Тому ми й запровадили таку систему, знайшли новий механізм, який дасть змогу це проконтролювати.

Щодо торговельних мереж, хотів би відзначити, що вони будуть не спеціалізовані. Ми не створюватимемо певні якісь нові. Це будуть діючі торговельні мережі, які просто приєднаються до цього проєкту на договірних умовах“, – пояснює він

Нагадаємо:

Нещодавно Уряд підтримав пілотний проект Мінсоцполітики, який передбачає, що замість “пакунку малюка” батьки можуть отримати цільову  грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень.

Проте Дитячий фонд ООН закликає Уряд зберегти “пакунки малюка” і не заміняти їх грошовими виплатами.