Міністр агрополітики: суспільство бідне тому, що чиновники 30 років грабували країну

Завдяки відкриттю ринку землі розкрилися факти махінацій із земельними ділянками в Україні. Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу “Дом” розповів міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

“Якби ми у країні провели земельну реформу 20 років тому, як у Польщі, вартість землі сьогодні була би 10 тис. євро, а не 2 тис. євро. Найкращий показник підтримки суспільства — конкретні реформи. Коли зростає добробут, коли люди бачать прозорість, і люди розуміють, що (досі – ред.) їх просто обманювали”, — наголосив Лещенко.

Сьогодні пріоритет влади полягає в тому, щоб українці як власники землі працювали на своїх ділянках в умовах мінімізації ризиків, акцентував міністр.

“Для нас найважливіший аспект, аби громадяни працювали на своїй землі, інвестували, а держава стимулювала розвиток і органічного виробництва, і розвиток садівництва, овочівництва. Ми розуміємо, що земля — ​​найбазовіший ресурс країни. Якщо буде порядок на землі, буде порядок у країні у всьому“, — зазначив Лещенко.

Протягом десятиліть тривали зловживання в аграрному секторі, в яких брали участь чиновники, заявив глава Мінагрополітики.

“Дуже важливий аргумент для нас — коли ми показуємо ті зловживання, які були за ці 30 років. Ось сьогодні Міністерство аграрної політики презентувало на геопорталі тисячі громадян України, які отримували землю в режимі безкоштовної приватизації 5 разів, 4 рази, 3 рази. Це люди, які пов’язані з колишніми політиками, які були при владі, чиновники, їхні родичі, члени їхніх сімей. Тобто громадяни, які зверталися за правом отримати 2 гектари, не могли їх отримати, але чиновники отримували по 5 разів“, — пояснив Лещенко.

Важливо, щоби за подібні правопорушення наступала відповідальність, акцентував керівник відомства.

“Але найголовніше, щоби нарешті в цій країні люди несли юридичну відповідальність за ті порушення, які були за ці 30 років. Чому суспільство бідне, чому суспільство було під мораторієм? Тому що це влаштовувало чиновників, які 20 років грабували країну, та розповідали про те, що земля не повинна бути у володінні громадян“, — резюмував Лещенко.

Нагадаємо:

В Україні ринок землі був відкритий 1 липня, з цього моменту минуло 100 днів. Упродовж цього часу середня ціна паю склала майже 93 тис. грн. Максимальна ціна земельної ділянки — майже 3 млн грн. Кількість угод купівлі-продажу — понад 9 тис. Загальна площа проданих земель — 32 тис. гектар. Середній розмір ділянки — майже 3,5 га.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram