Мінфін заощадив 6 мільярдів на субсидіях
Міністерство фінансів направило 7,5 мільйона рекомендацій з перевірки достовірності інформації, поданої одержувачами субсидій, завдяки чому вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 мільярда гривень бюджетних коштів.
Про це повідомляє прес-служба міністерства.
“Перевірки одержувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня-вересня 2018 року показали, що понад 68 тис. осіб отримують кілька субсидій за різними адресами”, – розповів заступник міністра фінансів Юрій Гелетій.
“Або інший приклад – громадянин купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн грн і оформив субсидію на 2 тис. грн”, – додав він.
У повідомленні міністерства уточнюється, що верифікація сприяла поверненню 46,5 млн грн бюджетних коштів.
“Проводячи верифікацію, Мінфін ніяк не втручається в особисте або сімейне життя громадян. Наразі відомство працює з даними, отриманими до 11 жовтня 2018 року на основі поточних нормативно-правових актів”, – підкреслює міністерство.
“Для комплексного врегулювання питань з проведення верифікації Мінфін вже розробив і подав на розгляд Кабінету міністрів проект закону “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”. Процес верифікації субсидій триває, оскільки він в інтересах як платників податків, так і одержувачів державної допомоги”, – пояснив Гелетій .
Крім цього, Мінфін завершує впровадження автоматизованої інформаційно-аналітичної платформи, яка значно підвищить оперативність, якість і прозорість процесу верифікації, зазначається в повідомленні.
Раніше Кабінет міністрів надав право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів.