Мешканка Київщини розповіла, як через коронавірус переслідують її сім’ю

Мешканка села Гнатне під Києвом Ольга розповіла Стране, як її родина захворіла коронавірусом, і як місцева влада намагалася продезинфікувати її будинок.

Після невдалої спроби особисті дані її сім’ї опинилися у місцевих активістів, які виставили фотографії будинку на загальний огляд. Ольга переживає, що люди можуть вийти на бунт і навіть влаштувати розправу над її родиною.

“Товариш мого чоловіка 13 березня прилетів із Франції, чоловік з ним побачився вранці, а пізніше приятель написав, що відчуває себе нормально, але у нього невисока температура. Чоловік приїхав додому, і ми прийняли рішення самоізолюватись”, – розповіла Ольга.

Експрес-тест товариша чоловіка жінки показав негативний результат, але в людей, з якими він літав до Франції, виявили Covid-19. Через кілька днів чоловік Ольги відчув себе погано: у нього піднялася температура, з’явився озноб. Чоловік поїхав в Олександрівську лікарню і попросив взяти у нього аналізи на коронавірус.

“У лікарні чоловіку спочатку зробили тести на грип. Його госпіталізували 18 березня, а 20-го повідомили, що у нього все добре, але він все одно здасть мазок на ПЦР. До нього зайшла професор Ольга Голубовська в захисному костюмі, вона там хедлайнер. Сказала, що у товариша мого чоловіка позитивний ПЛР, тому у чоловіка, швидше за все, теж, але точно вони нічого не говорили, взяли ще раз мазок. Вона його заспокоїла, сказала не переживати “, – розповіла Ольга.

За її словами, через кілька днів до її чоловіка прийшла медсестра, чоловік запитав у неї, чи є у нього коронавірус, вона сказала, що “більше так, ніж ні”. Але ще через деякий час прийшов лікар і повідомив, що тест негативний, і у чоловіка Ольги ГРВІ. Правда, медики уточнили, що, можливо, він просто вже перехворів. Чоловіка відправили додому.

“Чоловік приїхав додому, а на цей момент ми всі захворіли коронавірусом: я, діти, няня. Ми не виходили з дому, продукти водій залишав біля хвіртки. Няня зробила тест в приватній клініці, він показав позитивний результат, але ПЛР показав негативний – і її поклали спочатку в інфекційне, потім перевели в пульмонологію, а зараз виписали. У неї негативний ПЛР, але з неї взяли підписку, що вона зобов’язана на два тижні самоізолюватися “, – повідомила жінка.

Вона розповіла, що її чоловік теж поїхав в приватну, щоб зробити тест ПЛР і на антитіла. Там лікар сказав йому, що у нього і антитіла є, і тест ПЛР позитивний.

“Ми ізолювались і сидимо вдома. А вчора чоловікові зателефонували і сказали, що хочуть приїхати і продезинфікувати будинок. Ми запитали, на підставі якого нормативного акту вони хочуть це зробити. Також ми запитали, на підставі якого здорового глузду – якщо ми хворіємо. Вони все одно приїхали, поприскали кущі для чогось, ще поїхали і поприскали під’їзд, де живе охоронець, хоча він здоровий “, – розповіла Ольга.

А вже ввечері цього ж дня, за її словами, на сторінці в соцмережах у одного місцевого активіста, він же заступник голови сільради, з’явилися фото їхнього будинку.

“Чоловік зателефонував і запитав, на якій підставі вони передали інформацію цьому активісту. У нас же люди різні, у нас маленькі діти. Я не хочу, щоб мені в будинок кинули гранату. Але мало того, що якісь хлопці з дезінфекції передали мої дані, так вони мене після моїх обурень просто заблокували. Ми самоізолювалися, відповідально поставилися. Коли почали читати коментарі під постом цього активіста, відчували себе “чумними”, люди писали: “Напишіть їх адресу”. Просто ці люди на дешевому піарі хочуть перемогти на місцевих виборах “, – підсумувала жінка…