Овочі борщового набору в Україні вже на 20% дорожче ніж в Польщі

Про це пише на своїй сторінці в фейсбук Олексій Дорошенко – голова Асоціації торгових мереж.

Рік тому вони вперше почали порівнювати ціни на продукти в Україні та інших країнах. Нинішнє порівняння вартості борщу показало, що борщ, зроблений в Польщі коштує на 77% дорожче, ніж в Україні. Причина в значно вищій ціні на свинину. Але якщо готувати пісний борщ, без м’яса, то вже “український” буде дорожче на 20%.

Два інгредієнти на борщ в Україні вже дорожчі, ніж в Польщі (картопля і буряк), два в Польщі (свинина і цибуля), а всі інші стоять однаково. На початок другого півріччя в Україні ціна більше половини продуктів, які входять до складу борщу, буде вищою, ніж в сусідній країні майже на 10%. А більш дешевих, ніж там, практично не залишиться. Тому чекаємо ПДВ на продукти 5%.

Переходимо до кухні … На 5-літрову каструлю нам знадобиться свинина з кісткою – 600гр, картопля і буряк – по 500гр кожного, капуста – 300гр, морква і цибуля – по 200гр кожного, томатна паста – 3 столові ложки, вода питна – 3л , лавровий лист, сіль і перець – за смаком.

Овочі ми купили на оптових ринках столиць Польщі та України: “Столичний” у Києві та “Броніше” у Варшаві. А ось свинину з кісткою – у французькій мережі “Ашан”.

Порівнюємо: свинина – 54грн. (Україна) і 103грн. (Польща), цибуля – 60коп. (Україна) і 80коп. (Польща), картопля – 2грн. (Україна) і 1,5 грн. (Польща), буряк – 3грн. (Україна) і 2грн. (Польща), капуста – по 90коп. в Україні та Польщі, моркву – по 1,2 грн. в Україні та Польщі.

Таким чином борщ в нашій країні обійдеться в 61,7 грн., а в Польщі в 109,4 грн. Але пісний борщ в Україні буде коштувати 7,7 грн., В той час у сусідів – 6,4 грн.