Мей: Брексіту може взагалі не бути

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей попередила, що Брексіту може взагалі не бути через спроби законодавців зірвати її план виходу країни з ЄС.

Про це Мей написала в газеті Mail on Sunday, повідомляє Reuters.

“Моє послання країні в цей уїк-енд просте: нам потрібно зосередитися на цілі. Якщо ми цього не зробимо, ми ризикуємо залишитись без Брексіту”, – написала Мей.

Вона також заявила, що Велика Британія займе жорстку позицію в наступному раунді переговорів з ЄС.

 “Деякі люди запитують, чи є наша угода про вихід з ЄС тільки відправною точкою, з якої ми почнемо регресувати. Дозвольте мені внести ясність. Наша угода про Брексіт – це не якийсь довгий список побажань, з якого учасники переговорів можуть вибирати. Це цілісний план з набором результатів, які не підлягають обговоренню”, – написала Мей.

Нагадаємо, міністр з питань Brexit і глава МЗС Британії пішли у відставку у понеділок, протестуючи проти плану Терези Мей залишити Британію економічно приєднаною до ЄС.

Її проект також розкритикував в газетному інтерв’ю президент США Дональд Трамп.

Як повідомлялося, Мей оприлюднила свої пропозиції з приводу майбутніх відносин з ЄС після виходу з блоку.

Пропозиції оформлені у так званій Білій книзі, яка серед іншого передбачає укладення з ЄС Угоди про асоціацію на зразок тієї, що діє між Євросоюзом і Україною.

120-сторінковий документ, через який британський уряд покинули два міністри-євроскептики, підтверджує, що прем’єрка налаштована на більш м’який Brexit зі збереженням тісних економічних зв’язків з ЄС.

 Біла книга створює рамки для угоди, яку, як очікують у британському уряді, Брюссель назве угодою про асоціацію – тип угоди, який ЄС уклав з третіми країнами на зразок України та Грузії і який створює “привілейовані зв’язки” з державами, які не є членами ЄС.

Таким чином Британія буде прагнути до створення зони вільної торгівлі і полегшення митних процедур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *